Prezentowaliśmy na naszych łamach alfabet „Górali”, alfabet traktujący o całym roku minionym, alfabet futsalowego Rekordu, czas na alfabet siatkarski. Kolejne abecadło odnosi się zarówno do postawy siatkarzy BBTS-u jak i siatkarek BKS-u. BBTS BIELSKO-BIALA - LOTOS TREFL GDANSK A jak Argentyńczyk – Jose Luis Gonzalez w debiutancki sezonie BBTS-u w PlusLidze należał do wyróżniających się zawodników beniaminka. Reprezentant Argentyny w trwającym nieco spuścił z tonu. Na pewno stać go na więcej.

B jak Beier – Natomiast reprezentantka Niemiec była w minionym roku czołową zawodniczką BKS-u Aluprofu. Heike Beier jest najczęściej punktującą siatkarką drużyny w rozgrywkach 2014/2015, świetnie radzi sobie w przyjęciu... jak na przyjmującą przystało.

C jak cel – Bielskie zespoły walczyły o odmienne cele w sezonie 2013/2014, od odmienne rywalizują w trwającym. Siatkarze marzą o miejscu gwarantującym grę w play-offach, siatkarki o medalu. Więcej szans na realizację celu przyznać należy paniom.

D jak dno – Siatkarze zaliczyli fatalny debiut w elicie. Zmagania 2013/2014 zakończyli na ostatniej pozycji, w fazie zasadniczej wywalczyli 10 punktów. Rywalizacja o miejsca 9-12 również nie przyniosła sukcesu. W całym sezonie BBTS wygrał trzy mecze.

E jak efektywność – Mariola Wojtowicz i Heike Beier rozegrały po 13 spotkań, zaliczyły po 54 sety. Pierwsza może się pochwalić perfekcyjnym przyjęciem na poziomie 37 procent. Statystyki Niemki są niewiele gorsze – ponad 32,5 procenta.

F jak Ferens – Najczęściej punktującym (3,55 punktu na set) i najlepiej atakującym (2,82 punktu na set) zawodnikiem BBTS-u jest Wojciech Ferens. Zawodnik wypożyczony przez bielski klub z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

G jak Gruszka – Rekordzista pod względem występów w reprezentacji Polski rozpoczął nowy etap w życiu. Piotr Gruszka wcielił się w rolę trenera BBTS-u. Pierwsze oceny? Siatkarze zaliczyli mocno przeciętną pierwszą część sezonu. Krawiec jednak kraje, jak mu materii staje.

H jak hala pod Dębowcem – Zarówno siatkarze jak i siatkarki rywali podejmują pod Dębowcem. Obecność drużyny BKS-u w owej hali ma związek z budową Stadionu Miejskiego.

I jak indywidualności – Brakuje w drużynie BBTS-u zawodnika, który w trudnych momentach poderwałby kolegów do walki. Trener Gruszka na parkiet nie wskoczy.

J jak jakość – Lucie Muhlsteinova szybko zaaklimatyzowała się w drużynie BKS-u. Wygrywała rywalizację z Dorotą Wilk. Gwarantował jesienią odpowiednią jakość na rozegraniu. krebok_bbts K jak Krebok – Bardzo słaba postawa BBTS-u doprowadziła do rozstania z trenerem Januszem Bułkowskim. Wiktor Krebok, notabene wychowanek bielskiego Włókniarza, podjął się trudnego zadania, postawy drużyny w końcówce poprzedniego sezonu nie odmienił.

L jak Lis – Małgorzata Lis, liderka i kapitan BKS-u prezentowała w ostatnich 12 miesiącach wyrównaną formę. Zarówno trener Mirosław Zawieracz, jak i Leszek Rus ustalanie wyjściowej szóstki rozpoczynali od wychowanki bialskiego klubu.

Ł jak łapanka – Nie udało się działaczom BBTS-u stworzyć przed startem sezonu 2013/2014 drużyny na miarę PlusLigi. O dokooptowaniu do elity dowiedzieli się późno, co uniemożliwiło odpowiedni dobór graczy.

M jak Młoda Liga – Równolegle do rywalizacji w Plus i Orlen Lidze toczą się zmagania w Młodych Ligach. Od trwającego sezonu także w wydaniu kobiecym. Bielszczanki stawiają pierwsze kroki w tym gronie, walczą o miejsca 7-12. BBTS ATH w pierwszy sezonie zdołał wygrać 5 spotkań, co ciekawe wszystkie w stosunku 3:2, wyprzedził tylko Skrę Bełchatów. Podopieczni Pawła Gradowskiego w bieżących rozgrywkach radzą sobie dużo lepiej. Przemeblowany zespół na półmetku jest na 7. miejscu w tabeli.

N jak nowi zawodnicy – Łukasz Polański, Bartłomiej Neroj, Grzegorz Pilarz, Wojciech Ferens, Wojciech Sobala i Sergiej Kapelus zasilili przed startem sezonu 2014/2015 szeregi BBTS-u. Drużynę BKS-u wzmocniły natomiast – Lucie Muhlsteinova, Natalia Bamber-Laskowska, Elżbieta Klein oraz Kornelia Moskwa.

O jak osiągnięcie – Wspominaliśmy o celach na trwający sezon. Mało realny wydaje się być udział BBTS-u w fazie play-off, w której zagra osiem najlepszych zespołów. Bielszczanie do zajmującej 8. pozycję warszawskiej Politechniki tracą 12 punktów. W Orlen Lidze medalowe aspiracje zgłosiło jesienią sześć drużyny. O osiągnięcia na miarę oczekiwań nie będzie łatwo.

P jak Pilarz – Pochodzący z Bielska-Białej Grzegorz Pilarz powrócił w połowie 2014 roku do klubu, w którym siatkarskiego rzemiosła uczył się. Po byłym zawodniku ZAKSY można było spodziewać się więcej. rus_bks_aluprof2 R jak Rus – Leszek Rus debiutuje w roli pierwszego trenera, pracę z siatkarkami rozpoczął przed startem sezonu 2014/2015. Po pierwszej części rywalizacji jego podopieczne zajmują 5. pozycję w tabeli.

S jak Stany Zjednoczone – Elżbieta Klein wzmocniła szeregi BKS-u. Do Bielska-Białej przeniosła się z... West Virginia University. Urodzona w Gdyni przyjmująca trzy lata grała za oceanem. Jak dotąd nie odnalazła się w nowym otoczeniu.

T jak tie-break – BKS tie-break Aluprof Bielsko-Biała, pół żartem, pół serio. Drużyna trenera Rusa 13 razy walczyły o ligowe punkty, stoczyła aż sześć pięciosetowych pojedynków.

U jak uniform – Na spódniczkach meczowych siatkarek BKS-u pojawiło się logo zaprzyjaźnionego ze Sportowymi Beskidami serwisu SportSlaski.pl.

W jak wygrana – BBTS wygrał w 2014 roku 4 ligowe mecze, wszystkie w trwającym sezonie. BKS 16 razy cieszył się z wygranej w Orlen Lidze.

Z jak Zawieracz – Mirosław Zawieracz był trenerem BKS-u w sezonie 2013/2014. Bielszczanki zakończyły rywalizację na 5. pozycji. W decydujących o końcowej lokacie zmaganiach okazały się lepsze od Muszynianki. Po zakończeniu rozgrywek rozstano się z szkoleniowcem. bks aluprof