Derby dla gości
Rywalizacja w Sopotni zapowiadała się nader ciekawie w miniony weekend. Miejscowy LKS podejmował bowiem Jeleśniankę Jeleśnia. Derby były niezwykle istotne, a ich stawką oprócz prestiżu i "panowania" w gminie był układ tabeli. Obie drużyny w tym sezonie walczą bowiem o utrzymanie. Zdecydowanie w lepszych nastrojach z boiska schodzili przyjezdni, którzy zwyciężyli 4:0. Spora w tym zasługa Kacpra Dunata. Pomocnik Jeleśnianki wiosną jest w bardzo dobrej formie, a w niedzielę bramkarza Sopotni do kapitulacji zmusił dwukrotnie.

 

Jeleśnianka Jeleśnia prowadzona od tego roku przez Dariusza Kozieła zgromadziła w tym sezonie na swoim koncie 25 punktów, co pozwala jej złapać - przynajmniej na chwile - większy luz. LKS Sopotnia dyrygowana przez Tomasza Cieślika ma 6 "oczek" mniej i zajmuje 14. miejsce. Niżej sklasyfikowana jest tylko II drużyna Koszarawy Żywiec, która musi się pogodzić ze spadkiem do B-klasy. 

 

Poszli za ciosem 
- Nie ukrywam, że w drużynie po ostatnich 3 meczach panuje dobra atmosfera i mobilizacja na najbliższe spotkanie. Postawa zespołu na boisku, jak i poza nim jest budująca. Mamy świadomość, że LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze to solidny, twardo grający przeciwnik. Słyszałem o nim wiele dobrych opinii. Gramy jednak o zwycięstwo i zrobimy wszystko, by osiągnąć korzystny wynik - mówił przed meczem z LKS-em Jezioro Żywieckie Zarzecze Tomasz Duleba, trener Skrzycznego. 

 

Zespół z Lipowej poszedł w sobotę za ciosem, zwyciężył czwarty mecz z rzędu. Już do przerwy Skrzyczne prowadziło 2:0 po golach Dawida Golca oraz Pawła Lalika. Po zmianie stron bramki dorzucili Damian DymekŁukasz Filipowicz.

 

Wyniki 22. kolejki: 

 

Maksymilian Cisiec - Koszarawa Babia Góra 3:1
Skrzyczne Lipowa - LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze 4:0 
Magórka Czernichów - Magura Bystra 4:1
LKS Juszczyna - Smrek Ślemień 0:8
Orzeł II Łękawica - GKS II Radziechowy-Wieprz 5:3
LKS Sopotnia - Jeleśnianka Jeleśnia 0:4
Koszarawa II Żywiec - Beskid Gilowice 0:4

 

 

- Koszarawa Babia Góra już nie raz pokazała, że nie jest łatwym rywalem. Wydaje mi się jednak, że Muńcuł Ujsoły wywiezie z tego trudnego terenu komplet punktów. 

 

Drużyna z Juszczyny jest ciekawa, ale ostatnio ma problemy z regularnym punktowaniem. Przez kartki pauzowało ostatnio kilku zawodników. Nie wiem, jak wygląda sytuacja kadrowa tego zespołu przed meczem z Magurą Bystra. Postawię na 1X. 

 

Głównym faworytem do wygrania ligi w tym sezonie jest Smrek Ślemień. Skrzyczne Lipowa ma fajną serię, to dobry i solidny zespół. Jednak mimo wszystko stawiam na ekipę ze Ślemienia, która powinna wygrać po walce. 

 

Ciężko wskazać faworyta meczu w Jeleśni. Jeleśnianka u siebie jest nieprzyjemnym przeciwnikiem, na wiosnę ta drużyna dobrze punktuje. Wiele może zależeć od tego, czy Orzeł II Łękawica zostanie wzmocniony zawodnikami z IV ligi. 

 

W Zarzeczu zapowiada się zażarte spotkanie. Zarówno gospodarze, tak goście wiedzą, o co grają. Atut własnego boiska przemawia za LKS-em Jezioro Żywieckie. Sopotnia musi jednak zacząć punktować jeśli chce się utrzymać. Każde rozstrzygnięcie jest możliwe.

 

Wynik jest sprawą otwartą także w spotkaniu w Wieprzu. GKS II Radziechowy-Wieprz stoczy wyrównany bój z Maksymilianem Cisiec. Nieco bliżej jest mi do postawienia na gości, ale bezpieczniejszy jest remis. 

 

Przed nami bardzo ciężki mecz. Beskid nadal liczy się w walce o awans, ale musi regularnie wygrywać. Zespół ma na pewno świadomość, że kolejna strata punktów mocno skomplikuje jego sytuację w tabeli. My ostatnio dobrze gramy, dlatego do Gilowic pojedziemy z nadzieją na zwycięstwo. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej. Mecze w środku tygodnia są jednak specyficzne, wiele zależy od sytuacji kadrowej i dyspozycji zawodników, którzy przecież tego dnia pracują. 


Program 23. kolejki:

 

11.05.2022 r. (środa), g. 18:00
Koszarawa Babia Góra - Muńcuł Ujsoły
Magura Bystra - LKS Juszczyna 
Smrek Ślemień - Skrzyczne Lipowa 
Jeleśnianka Jeleśnia - Orzeł II Łękawica 
LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze - LKS Sopotnia 
GKS II Radziechowy-Wieprz - Maksymilian Cisiec 
Beskid Gilowice - Magórka Czernichów