W miejscowości Suchy Las pod Poznaniem odbył się Puchar Polski Karate Shotokan. Był to zarazem jeden z turniejów kwalifikujących do udziału w tegorocznych mistrzostwach Europy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Po raz kolejny znakomicie zaprezentował się bielski klub Atemi, który wystawił w zawodach skromny, czteroosobowy skład zawodników. Bielszczanie zdobyli 8 medali – 5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe, tym samym wywalczyli drugą lokatę w klasyfikacji medalowej. Najlepszą zawodniczką, nie pierwszy raz została uznana Eliza Gaweł.

Złote medale zdobyli: Eliza Gaweł w konkurencji kata i kumite indywidualne młodziczek (14-15 lat) oraz kata kadetek (16-17 lat) i drużyny kata młodziczek oraz kadet w składzie: Eliza Gaweł, Sonia Walaszczyk, Aleksandra Skolarz. Srebrny medal przypadł dla Sonii Walaszczyk za konkurencję kata młodziczek (14-15 lat). Brązowy medal wywalczył Dawid Gaweł w konkurencji kata juniorów (18-20 lat) oraz Sonia Walaszczyk w konkurencji kata kadetek (16-17 lat).

Organizatorami Pucharu Polski, który stanowił jeden z etapów eliminacji do listopadowych mistrzostw Starego Kontynentu w Zurychu, był Polski Związek Karate oraz Urząd Gminy Suchy Las.