W grze kontrolnej z czeskimi mistrzyniami siatkarki BKS Aluprof tylko w dwóch setach zaprezentowały się z dobrej strony, co nie mogło przynieść końcowego zwycięstwa.

bks_aluprof_pierwszy_tren W niedawnym turnieju w Karpaczu bielszczanki z ekipą z Prostejova przegrały wyraźnie 0:3. Trenerzy obu drużyn umówili się wówczas na kolejny sparing, już w Bielsku-Białej. I tym razem to rywalki bielskiego zespołu dominowały. W secie drugim i czwartym gospodynie nawiązywały walkę tylko w początkowych fragmentach setów, później Czeszki uzyskiwały przewagę trudną zagrywką i skutecznością swoich akcji w ataku. W partii otwierającej potyczkę siatkarki BKS Aluprof bliskie były finalizacji efektownego pościgu, bowiem VK Agel prowadził już kilkoma punktami. Z kolei set numer trzy to walka „punkt za punkt”, bronione piłki meczowe przez podopieczne trenera Leszka Rusa i triumf „na przewagi”.

Kolejny mecz kontrolny czeka bielszczanki w najbliższych dniach, przeciwnikiem będzie ekipa Budowlanych Łódź. Zmagania w ORLEN Lidze BKS Aluprof rozpocznie od wyjazdowego starcia w Pile – 13 października.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – VK Agel Prostejov 1:3 (24:26, 16:25, 28:26, 15:25)

BKS Aluprof: Lis, Horka, Muhlsteinova, Strózik, Trojan, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Wilk, Piśla, Pelc Trener: Rus