Przedstawiciele Akademii Kolarskiej Bicicletta wzięli udział w Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej. Dwudniowe wydarzenie przyniosło sukcesy reprezentantów bielskiego klubu. bielskiklubkolarski-grand-prix-ziemi-pszczynskiej-brzezce-lena W dzień pierwszy rywalizowano w Studzionce. Paweł w kategorii gimnazjum zajął 3. miejsce, Maks okazał się najlepszy wśród dzieciaków uczęszczających do 3 i 4 klasy szkoły podstawowej. O podium w najliczniejszej grupie otarli się Mikołaj i Jakub. Tomek był natomiast trzeci w kategorii chłopców z klas 1-2. W Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej rywalizowały także dziewczynki. Marika konkurowała z rówieśniczkami z klas 1-2. Stanęła na drugim stopniu podium.

Wyniki bielskich zawodników (Studzionka):
  • gimnazjum : Paweł – 3. miejsce
  • 5-6 klasy : Dominik – 5. miejsce, Artur – 6. miejsce, Olek – 7. miejsce
  • 3-4 klasy : Weronika – 4. miejsce, Jula – 5. miejsce, Maks – 1. miejsce , Mikołaj – 4. miejsce, Jakub – 5. miejsce, Franek – 9. miejsce
  • 1-2 klasy : Marika – 2. miejsce, Tomek –3. miejsce, Piotrek – 5. miejsce
  • przedszkolaki : Lena – 4. miejsce

Dzień później w zmaganiach – w Brzeźcach – wzięli udział Maks, Paweł i Lena. Cała trójka stanęła na podium, a Maks zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Młodych sportowców nie rozpieszczała pogoda. Rywalizację utrudniał przelotny deszcz. –Trasa była rozstawiona na łąkach, które zamieniły się w małe bagienko. Cały dystans właściwie na „młynku”, nawet gdy było z górki, bez pedałowania rower zapadał się w terenie – relacjonuje jeden z rodziców.