W Radomsku, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek.

teniss anders

Wśród startujących zawodniczek nie zabrakło reprezentantek Beskidów. W Radomsku - nadmieńmy na wstępie z powodzeniem - rywalizowały młode tenisistki LITS Anders Jedność Żywiec - Karolina Tokarczyk i Sandra Hetnał. Występując w drużynie dziewczyny spisały się świetne, zajmując trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowe medale. A było blisko tego, by żywczanki walczyły o triumf. W półfinale 2:3 uległy jednak Warmi Lidzbark Warmiński, później sięgając jednak po trzecią lokatę.

Ze świetnej strony pokazała się szczególnie Tokarczyk, która zdobyła jeszcze dwa medale! Oba, z brązowego kruszcu. Wpierw tenisistce Andersa Jedności nie wiele zabrakło w grach pojedynczych, później zaś w duecie z Katarzyną Henning z Chełmna w grze podwójnej także reprezentantka Beskidów uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Wynik, uznać należy jednak za spory sukces, wszak w Mistrzostwach Polski, w grach pojedynczych startowały w systemie pucharowym 32. zawodniczki (!), wyłonione wcześniej w turniejach eliminacyjnych. - Szkoda spotkania półfinałowego. Wynik 1:4 w meczu, nie odzwierciedla tego, co działo się przy stole. Dwa przegrane sety kończyły się bowiem na przewagi - 10:12 i 11:13... - wzdycha Jerzy Schreiber, opiekun młodych pingpongistek.

Świetna gra Tokarskiej nie została jednak nie zauważona, i zawodniczka żywieckiego klubu znalazła się w kadrze Polski, na zbliżające się Mistrzostwa Europy Kadetek w czeskiej Ostrawie.