Z reprezentantem katowickiej "okręgówki" zmierzył się w ostatnim sparingu przed startem ligi Pasjonat Dankowice. Podopieczni Artura Bierońskiego zdobyli dwie bramki. Pasjonat Dankowice - BKS Stal PP 2013 (1) Po premierowej odsłonie meczu z Unią Bieruń stary oba zespoły na swoich kontach miały po dwa trafienia. Gole dla Pasjonata zdobył Mateusz Mazur, który raz głową, raz nogą sfinalizował oskrzydlające akcje z udziałem Wojciecha Sadloka oraz Marcina Wróbla. Po przerwie rywal swoją wyższość udokumentował dwom golami.

Meczu z Unią nie określiłbym mianem próby generalnej. Czuliśmy w nogach spotkanie pucharowe. Z założenia zagrać mieli wszyscy. Chciałem w akcji zobaczyć również młodszych zawodników, ocenić ich przydatność. W przerwie zrobiliśmy zmiany. Do wyniku nie przywiązujemy większej wagi. Zaliczyliśmy solidny sparing. Jutro spotkamy się na treningu, a potem już liga – mówi Artur Bieroński. Unia Bieruń Stary – Pasjonat Dankowice 4:2 (2:2) Gole dla Pasjonata: Mazur – 2

Pasjonat: Chmielewski (Śmiłowski) – Sabuda, Bieroński, Tomala, Lech, Znamirowski, Sadlok, Herman, Mar.Wróbel, Błasiak, Mazur oraz Stasica, Małysz, Ogiegło, Adamus, testowany zawodnik Trener: Bieroński