Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego stawiły w Szczyrku gospodyniom solidny opór, prezentując się znacznie lepiej, aniżeli wskazywałaby na to ligowa tabela. Podopieczne Wiesława Popika seta premierowego rozpoczęły bardzo dobrze, ale skromna zaliczka zbudowana na wstępie nie wystarczyła do zwycięstwa. Na finiszu ekipa NOSiR wygrała 25:22. Przewagę uczennice straciły także w secie drugim, którego zainicjowały efektownym prowadzeniem 8:1. Już w połowie odsłony zrobiło się 16:14 dla SMS PZPS i było niemal pewne, że finisz ponownie przysporzy dużych emocji. Na całe szczęście to miejscowe zwyciężyły 30:28, co miało kolosalny wpływ na losy spotkania.

– Zaczęliśmy grać pewniej, rywalki trochę spuściły z tonu. Odbiło się na ich grze to, że mimo pościgu nie zdołały wygrać drugiego seta – mówi Miłosz Majka, II trener zespołu ze Szczyrku.

Sety trzeci i czwarty były dla SMS PZPS udane i rozgrywane pod kontrolą. Moment niepewności pojawił się w ostatniej z partii, gdy zawodniczki NOSiR-u podgoniły wynik przegrywając 17:21. W decydujących akcjach nie miały jednak wystarczającej siły ognia. Mecz zakończyła atakiem Olivia Różański, która gromadząc 20 „oczek” była najlepiej punktującą siatkarką SMS PZPS. 17 pkt. dołożyła Natalia Murek, a 15 środkowa Kinga Różyńska.

SMS PZPS Szczyrk – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (22:25, 30:28, 25:20, 25:23)