Ambitnie przepracują zimę

Dwa zwycięstwa i jedenaście porażek. Tak kreśli się jesienny bilans zespołu z Rybarzowic. Iskra w ostatniej kolejce tej rundy musiała uznać wyższość rozpędzonej Zapory w stosunku 0:7. - Niestety, kończymy rundę wysoką porażką. Mecz już w pierwszych minutach nie ułożył się po naszej myśli. Bardzo szybko straciliśmy bramkę po składnej akcji Zapory. Wapienica od kilku spotkań regularnie punktuje. Przed nami natomiast jest okres przygotowawczy i liczymy, że wraz z wiosną do życia obudzi się również Iskra - zapowiada działacz klubu z Rybarzowic, Robert Górny

 

Mecze "na styku" 

Sporo goli i emocji towarzyszyło 13. kolejce zmagań w bielskiej A-klasie. Rezerwy LKS-u Czaniec zremisowały z Pionierem 2:2. Orzeł po zaciętym meczu wyrwał wygraną Przełomowi (3:2). W derbowym starciu natomiast "dwójka" GLKS-u zwyciężyła z ekipą z Bystrej 3:1. - Zarówno Pioniera jak i dwójkę LKS-u, ostatnio wyniki nie rozpieszczały.  Ekipa z Czańca jest jednak trudnym rywalem, który w dużej mierze stawia na wybieganą młodzież. Potrafią także postawić swoje warunki, dlatego wynik spotkania jest dla mnie pewnym zaskoczeniem. Obie drużyny mają przed sobą jeszcze zaległe mecze, a tym samym szanse na zdobycz punktową. Spodziewałem się wygranej ekipy z Kóz, która pokazała się z dobrej strony, chociaż jeszcze w ubiegłym sezonie walczyła o utrzymanie. Kaniów pomimo niełatwej rundy, również pokazał się z bardzo dobrej strony walcząc zacięcie z przeciwnikiem. Wynik jednak ostatecznie na korzyść gospodarzy. 

 

Mieliśmy ostatnio okazje grać zarówno z Bystrą, jak i Wilkowicami. Są to dwie solidne drużyny, z pomysłem na grę. Lepszą okazała się być jednak ekipa GLKS-u II, chociaż w drugiej połowie Bystra otrzymała kilka czerwonych kartek, co na pewno miało pewien wpływ na ostateczny wynik spotkania - zauważa Górny. 

 

Zakończyli, jak na faworytów przystało 

 

Do samego końca odpowiednią dozą koncentracji wykazały się czołowe drużyny w tej lidze. "Trójka" Podbeskidzia, jako mistrz jesieni, wygrała z Zaporą Porąbka 3:0, z kolei Sokół Hecznarowice "rozbił" mający swoje problemy Żar aż 5:0. - Podbeskidzie jest to bardzo trudny rywal. Drużyna składa się głównie z młodych chłopaków, lecz wyniki pokazują, że jest to dobra ekipa. Zapora Porąbka jako beniaminek pokazała się dobrze i kończy rundę w środku tabeli. Wygrana Górali nie jest jednak dla mnie zaskoczeniem. 

 

Drużyna z Hecznarowic kończy zmagania wysoko w tabeli, co nie dziwi, ponieważ nie tak dawno jeszcze walczyła o wejście do Ligi Okręgowej. Natomiast od zespołu z Międzybrodzia liczyłem przynajmniej na 2 bramki w tejże potyczce - przyznaje nasz rozmówca. 

 

Wyniki 13. kolejki: 

LKS II Czaniec - Pionier Pisarzowice 2:2 (2:1) 

KS Bystra - GLKS II SferaNet Wilkowice 1:3 (0:1)

Zapora Wapienica - Iskra Rybarzowice 7:0 (3:0)

Sokół Hecznarowice - Żar Międzybrodzie Bialskie 5:0 (3:0) 

Orzeł Kozy - Przełom Kaniów 3:2 (2:1)

Podbeskidzie III Bielsko-Biała - Zapora Porąbka 3:0 (0:0)

 

TABELA/TERMINARZ