Piłkarze Podbeskidzia zaprezentowali się dziś w grze kontrolnej na bielskiej „Górce”. Rywalem gospodarzy była ekipa Sandecji Nowy Sącz, a w składzie bielszczan pojawiło się czterech testowanych zawodników.

tsp podbeskidzie 2

Premierowe 45. minut nie mogło "powalić" na kolana licznie zgromadzonych kibiców na obiekcie przy ulicy Młyńskiej. Ale to w pewnym sensie pokłosie tego, iż bielszczanie wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie. W bramce po raz kolejny zaprezentował się Armantas Vitkauskas, ale trudniejsze strzały niż w meczu, litewski golkiper odbijał... na rozgrzewce. Ponadto, swoje umiejętności na murawie zaprezentowało trzech zawodników z pola - Michal Mravec (obrońca), Martin Durica (pomocnik) i Arsenij  Buinickij (napastnik). Toteż momentami bielszczanom brakowało zgrania, a co za tym idzie, skutecznie wyprowadzanych akcji. Dopiero na dwie minuty przed końcem, ładne zgranie testowanego napastnika do Damiana Chmiela, zakończyło się celnym strzałem tego drugiego w tzw. długi róg.

Ciekawiej, było po pauzie, kiedy miejscowi przystąpili do rywalizacji w zupełnie innym ustawieniu. Bielskiej publiczności zaprezentowali się m.in. nowi zawodnicy - Mateusz Stąporski, Przemysław Pietruszka i Charles Nwaogu. Szczególnie pierwszy z nich, aktywny był na lewej flance, blisko zdobycia gola był także czarnoskóry napastnik. Bramki, zdobywali jednak "starzy Górale". Wpierw na 2:0 podwyższył Dariusz Pietrasiak, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pietruszki uprzedził golkipera gości, głową lokując piłkę w siatce. Następnie, swoje umiejętności pod bramką rywala zaprezentował Marek Sokołowski, ładnie przymierzając w "długi róg".

I choć wynik z pewnością może cieszyć, a sposób gry na aktualnym etapie przygotowań nie jest najistotniejszy, to jednak sporym zmartwieniem dla szkoleniowca Podbeskidzia mogą być urazy, jakich nabawiło się dwóch zawodników bielszczan. Groźnie wyglądającego zderzenie z bramkarzem doznał Błażej Telichowski, który po zejściu z boiska został przetransportowany na badania do szpitala. I o ile ta kontuzja nie wydaje się być groźna - Telichowski wrócił do kolegów jeszcze przed zakończeniem meczu - to jednak dużo poważniejszy wydaje się uraz pozyskanego z Pogoni Szczecin Pietruszki. Defensor, na kilkanaście minut przed końcem gry zszedł z murawy, prawdopodobnie uszkadzając więzadła krzyżowe w kolanie..

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Sandecja Nowy Sącz  3:0 (1:0) Gole dla Podbeskidzia: Chmiel (43'), Pietrasiak (69'), Sokołowski (76')

Podbeskidzie:

I połowa: Vitkauskas – Kareta, Mravec, Telichowski, Adu Kwame, Iwański, Łatka, Durica, Chmiel, Sloboda, Bujnickij

II połowa: Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Pietruszka, Sokołowski, Deja, Kupczak, Stąporski, Bartlewski, Nwaogu (Chrapek)

Trener: Ojrzyński