W środę czechowicki MRKS pokonał 7:5 Niwę Nowa Wieś, dzisiejszy test-mecz z UKS-em Ruchem Chorzów również zakończył się hokejowym wynikiem. mrks cz-dz Podopieczni Michała Gazdy pierwotnie sparować mieli z KS-em Żory, ale borykający się z problemami kadrowymi zespół zrezygnował z test-meczu. Czechowiczano udało się znaleźć innego sparingpartnera. Na obozie w Cygańskim Lesie przebywają juniorzy chorzowskiego Ruchu, którzy przystali na propozycję rozegrania spotkania kontrolnego.

Wynik pojedynku już w 2. minucie otworzył testowany przez MRKS- zawodnik, który przejął futbolówkę przed polem karnym, wbiegł w obręb szesnastki i uderzył precyzyjnie. „Niebieska” młodzież wyrównała w minucie 32. po rzucie wolnym. W premierowej odsłonie gospodarze zdobyli kolejne dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Żyła, bramkarzowi szans na skuteczną interwencję nie dał, a następnie Michał Puchała, do którego piłka trafiła po strzale testowanego. Przymierzył precyzyjnie, po ziemi z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie czechowiczanie zanotowali trafienia dwa. Rafał Żurek golkipera zaskoczył plasowany uderzeniem zza pola karnego, a Michał Adamus wykazał się boiskowym sprytem. Stojąc tyłem do bramki „nawinął” dwóch obrońców i akcję precyzyjnym uderzeniem sfinalizował. Gole MRKS rozdzieliła skuteczna akcja gości.

Jutro czechowiczanie w eksperymentalnym składzie, opartym o graczy "dwójki", zmierzą się ze Spójnią landek, która na pucharowy mecz również nie wystawi najmocniejszego składu.

MRKS Czechowice-Dziedzice – UKS Ruch Chorzów 5:3 (3:1) Gole dla MRKS-u: testowany zawodnik, Żyła, Puchała, Żurek, Adamus

MRKS: Wójcikiewicz (Juraszek) – Niemczyk, Jonkisz, Gąsiorek, Putek, Żurek, Puchała, testowany zawodnik, Żyła, testowany zawodnik, Sztorc oraz Szal, Adamus, Jurek, Kozioł, Kupczok, testowany zawodnik, Trener: Gazda