W minioną sobotę, w Hali Sportowo-Widowiskowej pod Dębowcem została rozegrana ósma edycja Międzynarodowego Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF. Po raz pierwszy impreza sportowa odbyła się w ramach Polish Open – Międzynarodowej Złotej Ligi Karate. karate polish Open debowiec W zawodach wzięło udział blisko 600 zawodników z 14 państw nie tylko z Europy. Do Bielska-Białej przyjechały między innymi reprezentacje Japonii, Australii, Malty, Włoch, Rosji, Szkocji, Anglii, Danii i Norwegii. Na 7 tatami rozegrano 90 konkurencji indywidualnych i drużynowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się zwłaszcza występy zawodników z Japonii i Włoch. Udział zawodników z tych krajów znacznie podniósł poziom rywalizacji sportowej, był wydarzeniem bez precedensu w historii polskiego karate.

Ostatecznie w klasyfikacji medalowej, pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Malty, tuż za nimi uplasowali się Włosi, a trzecie miejsce przypadło organizatorom Grand Prix, czyli zawodnikom KSA Atemi Bielsko-Biała. Najlepszą zawodniczką KSA Atemi okazała się Eliza Gaweł, która zdobyła aż 3 złote medale. Dużym sukcesem dla Macieja Wilczka reprezentanta KSA Atemi, było zajęcie ostatniego miejsca się na podium opanowanym przez Japończyków w konkurencji kata indywidualne seniorów. Zawodnicy bielskiego Atemi zdobyli w sumie 5 złotych, 4 srebrne i 12 brązowych medali, co było najlepszym wynikiem spośród polskich klubów biorących udział w turnieju.

Przed własną publicznością trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy Sekcji Karate Shotokan Bielsko-Biała: Grzegorz Polak, Maciej Maciejewski oraz Michał Polak.

Zawody jak co roku, otrzymały wysokie oceny pod kątem organizacyjnym. Doceniono zarówno sprawne przeprowadzenie zawodów jak również oprawę techniczną. Dzięki internetowej relacji na żywo, obraz z zawodów oglądało blisko 2000 osób z całego świata. Już teraz swój udział w kolejnej edycji turnieju zapowiedziały ekipy z Nowej Zelandii oraz Walii.

Oficjalne wyniki zawodów: wyniki Klasyfikacja medalowa: medale

Portal SportoweBeskidy.pl był patronem medialnym Międzynarodowego Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF.