Sytuacja w tabeli ORLEN Ligi najlepiej wskazywała rangę potyczki siatkarek BKS-u Aluprof w Łodzi. Długo przyjezdne nie miały sposobu na łódzki zespół...

bks_aluprof_beier

Starcie o miejsce w górnej części tabeli rozgrywek nie ułożyło się korzystnie dla bielszczanek. Do pierwszej przerwy technicznej przyjezdne nawiązywały walkę, ale po pauzie rozpoczął się „odjazd” siatkarek Beef Master Budowlanych. Podopieczne Mirosława Zawieracza myliły się „na potęgę” w ataku, zagrywce czy piłkach sytuacyjnych i przegrały bezdyskusyjnie. Niewiele pożytku wniosły zmiany dokonane przez szkoleniowca BKS-u Aluprof. Po kolejnym nieporozumieniu w szeregach ekipy gości, w drugiej partii zawodniczki Budowlanych uzyskały bezpieczną przewagę – 13:4. Cóż z tego, że bielszczanki pokusiły się o szaleńczy pościg. Kiwka skutecznej Karoliny Ciaszkiewicz-Lach (późniejszej MVP spotkania) doprowadziła do rezultatu 19:20 z punktu widzenia siatkarek z Bielska-Białej, lecz końcówka przyniosła m.in. pomyłki Heike Beier i sukces gospodyń 25:21. Nic wówczas nie wskazywało na możliwe odwrócenie losów konfrontacji. Przerwa 10-minutowa podziałała mobilizująco na bielski zespół, który po ataku Heleny Horki dysponował na wstępie zaliczką czterech „oczek” (5:1). Set do końca upłynął pod znakiem nieznacznej przewagi bielszczanek, ale dopiero za trzecią piłką setową i przytomnym zagraniem Marty Szymańskiej, BKS Aluprof „załapał się” na grę. W czwartej partii drużyna znad Białej imponowała blokiem i mimo licznych, zupełnie niezrozumiałych błędów w polu zagrywki, doprowadziła do piątej odsłony. Ta – jak cały mecz – niczym w kalejdoskopie. Ze znaczącego dystansu 12:6 na korzyść BKS-u Aluprof niebawem zrobił się... remis po 13. Więcej „zimnej krwi” zachowały przyjezdne, ciesząc się po dobrej zagrywce Aleksandry Trojan i i punktowym bloku Danijeli Nikić.

Beef Master Budowlani Łódź – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:13, 25:21, 24:26, 21:25, 14:16)

BKS Aluprof: Wilk, Strózik, Nikić, Horka, Beier, Lis, Wojtowicz (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Szymańska, Trojan Trener: Zawieracz