Druga odsłona rywalizacji BKS-u Aluprof z Olympiakosem Pireus miała klarowną stawkę – awans do ¼ Pucharu CEV. Bielszczanki przystąpiły do spotkania z handicapem. Wygrały bowiem w Grecji 3:0. Aby wspomniany awans uzyskać, musiały okazać się lepsze w przynajmniej dwóch setach. bks_aluprof_team Premierowa odsłona meczu była bardzo wyrównana, do czasu. Na pierwszą przerwę techniczną w nieco lepszych nastrojach schodziły gospodynie (8:7), na drugą przyjezdne (15:16). Od stanu 18:18 zarysowała się duża przewaga bielszczanek, której nie zmarnowały. BKS do zwycięstwa, 25:20, poprowadziły Małgorzata Lis i Heike Beier, w końcówce zdobyły po dwa punkty. Seta zakończył autowy atak zawodniczki Olympiakosu.

W drugą odsłonę lepiej weszły podopieczne Mariusza Zawieracza, które szybko wyszły na prowadzenie (4:2, 8:5). Przyjezdne broni nie zamierzały jednak składać i złapały kontakt (10:9). W tym momencie opiekun BKS-u poprosił o czas. Rozmowa z trenerem poskutkowała. Bielszczanki odskoczyły rywalkom. Atak Heleny Horki, a następnie skuteczny blok doprowadziły do przerwy technicznej (16:11). Kilkupunktową przewagę gospodynie utrzymywały długo, ale w końcówce Greczynki doprowadziły do wyrównania (22:22). Set, który zadecydował o awansie zespołu z Bielska-Białej do ćwierćfinału Pucharu CEV, zakończył się jednak wynikiem 25:23.

Przed partią numer trzy kibice mogli zadawać sobie pytanie, jak do dalszej części pojedynku podejdzie pewny swego trener Zawieracz. Zaordynował kilka zmian w wyjściowej szóstce, które odbiły się na jakości poczynań jego podopiecznych. Szanse dostały zawodniczki młodsze oraz grające w lidze rzadziej. Inicjatywę przejęły przyjezdne, niemal od początku były o punktów kilka przed BKS-em. Przewagę dowiozły do końca (18:25).

BKS będąc pewny swego do końca rywalizacji grał składem mocno eksperymentalnym. Seta czwartego przegrał do 16, piątego do 11. Trener Zawieracz mógł pozwolić sobie na na zmiany i przegląd kadry.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Olympiakos Pireus 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 16:25, 11:15)

BKS Aluprof: Szymańska, Horka, Beier, Ciaszkiewicz-Lach, Lis, Nikic, Wojtowicz (libero) oraz Wilk, Strózik, Łyszkiewicz, Trojan, Pelc Trener: Zawieracz