Dziś w Zebrzydowicach spotkało się dwóch beniaminków PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej. Miejscowa Spójnia awizowana była jako wyraźny faworyt starcia ze Sołą Kobiernice. Przyjezdni jednak przejść obok meczu nie zamierzali i...

Spojnia Zebrzydowice radosc

... w pierwszych pięciu minutach spotkania wypracowali sobie dwie stuprocentowe sytuacje do objęcia prowadzenia, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Piotr Morcinek mógł toteż odetchnąć z ulgą. Sztuka, która nie udała się przyjezdnym, udała się gospodarzom. Mirosław Stabla po stałym fragmencie gry głową pokonał Jakuba Jończego. Do przerwy podopieczni Dariusza Owczarczyka ze zdobycia gola cieszyli się jeszcze dwukrotnie, a to i tak było mało.  - Wszystko ułożyło się po naszej myśli, szybko objęliśmy prowadzenie co ułatwiło nam grę w dzisiejszym spotkaniu. Spotkaniu, którego nieco się obawiałem, bo ciężko gra się w roli faworyta. Do szatni na przerwę schodziliśmy wygrywając 3:0, co i tak było niskim wynikiem - komentuje opiekun Spójni, dla której w 25. minucie trafił Robert Janulek, siedem minut później jeszcze Karol Janiszewski, który wykorzystał... centrę Janulka.

Po zmianie stron obraz gry uległ lekkiej zmianie. Głównie za sprawą... kolejnych dwóch fantów gospodarzy. Skuteczność Janiszewskiego oraz Grzegorza Kopca niejako zdekoncentrowały miejscowych. - Przy wyniku 5:0 w nasze szeregi wkradł się wielki luz, co skrzętnie wykorzystali rywale - wraca do wydarzeń z 72. oraz 75. minuty Owczarczyk. Wtedy to zawodnicy prowadzeni przez Włodzimierza Kowalczyka dwukrotnie pokonali Morcinka. Wpierw nie pomylił się Przemysław Wróbel w dogodnej sytuacji, a następnie w jego ślady powędrował Jacek Kurzydło. I te gole z całą pewnością należały się ambitnie grającej dzisiaj Sole.

Spójnia Zebrzydowice - Soła Kobiernice 5:2 (3:0) 1:0 Stabla (10') 2:0 Janulek (25') 3:0 Janiszewski (32') 4:0 Janiszewski (57') 5:0 Kopiec (64') 5:1 Wróbel (72') 5:2 Kurzydło (75')

Spójnia: Morcinek - Bierski, Kiełkowski (55' Pieszka), Nowak, Janiszewski (74' Hawełka), Kopiec, Piguła, Stabla, Król, Chmiel (89' Pawełka), Janulek Trener: Owczarczyk

Spójnia: Jończy - Drabek, Brońka, Laszczak, B.Ścieszka, J.Ścieszka (75' Jachimowski), Kojder, Wróbel, Niemczyk, Baron, Kurzydło Trener: Kowalczyk