- Myślę, że Spójnia pokona rywala z Żabnicy i zgarnie 3 punkty. Skałka od meczu z nami przegrywa - i to wyraźnie. Dlatego Zebrzydowice są faworytem. 

 

Mecz w Węgierskiej Górce także ma wyraźnego faworyta. Jest nim Piast Cieszyn, który posiada argumenty w postaci Irka i Kuby Jeleniów czy Tomka Szypera. 

 

Ciekawy mecz zapowiada się w Milówce. Podhalanka miała znakomity starty rundy, teraz nieco mniej punktuje. Koszarawa Żywiec natomiast nie prezentuje się tak dobrze, jak jesienią. Stawiam na Podhalankę, ale z podpórką na remis. 

 

W derbowej rywalizacji w Pogórze umiejętności piłkarskie przemawiają za Beskidem. Ambicjonalnie gospodarze mogą jednak sprawić niespodziankę. Niemniej stawiam na solidną ekipę ze Skoczowa.

 

 

 

Bardzo dobrze w rundę wiosenną weszła drużyna ze Strumienia, która zdołała zbliżyć się do utrzymania. Teraz Wisła ma nieco gorszy okres, ale w Leśnej powinna wygrać. Beniaminek potrafi się u siebie postawić, dlatego remis również nie jest wykluczony. 

 

Mecz w Rajczy może przesądzić o mistrzostwie. Jeżeli Błyskawica zwycięży, to już raczej nie da sobie wydrzeć awansu. Małe, specyficzne boisko daje co prawda przewagę gospodarzom, jednak moim zdaniem przyjezdni wygrają. 

 

GKS Radziechowy-Wieprz to bardzo solidny zespół. Moim zdaniem GKS zwycięży w Pietrzykowicach, ale skromnie - jedną lub dwiema bramkami. 

 

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by się postawić i sprawić niespodziankę. Ostatni mecz pokazał, jaką siłą rażenia dysponuje Tempo Puńców, które wciąż liczy się w walce o awans. Powalczymy o korzystny wynik przede wszystkim dla siebie. Odebrać punkty tak mocnej drużynie byłoby czymś fajnym.

 

 


Program 26. kolejki:

 

28.05.2022 r. (sobota), g. 16:00
Spójnia Zebrzydowice - Skałka Żabnica (g. 11:00)
Metal Węgierska Górka - Piast Cieszyn 
Podhalanka Milówka - Koszarawa Żywiec 

 

29.05.2022 r. (niedziela), g. 15:00
LKS Pogórze - Beskid Skoczów (g. 11:00)
LKS Leśna - Wisła Strumień 
Soła Rajcza - Błyskawica Drogomyśl 
Bory Pietrzykowice - GKS Radziechowy-Wieprz 
WSS Wisła w Wiśle - Tempo Puńców (g. 17:00)