Zarówno dla ekipy z Leśnej, jak i gości z Chybia starcie niedzielne było wyjątkową okazją do podreperowania bilansu punktowego. Gdy obie drużyny bardzo chcą wygrać, często pada wynik...

Lesna rusek … remisowy. Do przerwy wiele wskazywało, że żadna z drużyn może w niedzielne popołudnie o gola nie pokusić się. Już na wstępie doskonałej szansy dla Cukrownika nie wykorzystał Łukasz Szczygielski, przegrywają pojedynek z Maciejem Kupczakiem. Była to jedyna tak dogodna okazja chybian w tym fragmencie spotkania. Nieznacznie aktywniejsi byli gospodarze. Maciej Sowa i Marcin Wróbel nie zachowali należytego spokoju w polu karnym, ustępując golkiperowi gości Romanowi Nalepie. Sklasyfikowany wyżej w tabeli ligi okręgowej Cukrownik tempo podkręcił po wznowieniu rywalizacji...

Ofensywa przyjezdnych nie miała przełożenia na bramkowe łupy. Owszem, podopieczni trenera Andrzeja Myśliwca częściej i mądrzej operowali piłką, ale nijak nie potrafili „dobrać się” do beniaminka. Pomocny w zdobyciu gola okazał się rzut wolny. Z 25. metrów ponad murem złożonym z zawodników LKS-u Leśna uderzył Marcin Urbańczyk, czyniąc to na tyle dobrze, że nietypowa rotacja zmyliła bramkarza gospodarzy i... wymusiła na zespole z Leśnej zmianę w ustawieniu. Szkoleniowiec Sebastian Szymala zdecydował o wzmocnieniu sił w ataku, kosztem linii obronnej. Manewr przyniósł skutek. O jeszcze ciekawszą końcówkę potyczki zadbał Sowa, który w 80. minucie uprzedził Nalepę po wrzutce Mirosława Miśkiewicza i głową uradował miejscową publiczność. Szał radości w szeregach LKS-u mógł zapanować tuż po wyrównaniu. „Oko w oko” z golkiperem chybian stanął Maciej Krysta, lecz to ten pierwszy miał w owym starciu więcej do powiedzenia. Gospodarze poczuli jednak, że zwycięstwo jest w ich zasięgu i zawzięcie próbowali przechylić szalę na swoją korzyść. Szansy żadnej sobie nie stworzyli, za to Cukrownik odpowiedział doskonałą kontrą w 88. minucie, zaprzepaszczoną ostatecznie przez Ł.Szczygielskiego. Gdyby ten dojrzał lepiej ustawionego Urbańczyka, do Chybia pojechałaby zdobycz w pełnej krasie.

LKS Leśna – Cukrownik Chybie 1:1 (0:0) 0:1 Urbańczyk (72', z rzutu wolnego) 1:1 Sowa (80')

LKS Leśna: Kupczak – A.Kowalczyk (75' Jagosz), Sz.Kowalczyk, Lach, Binda (75' Krysta), Ł.Biegun, Sewera (60' Łodziana), Rzeszótko, Kachel (46' Miśkiewicz), Sowa, Wróbel Trener: Szymala

Cukrownik: Nalepa – A.Stokłosa, Adaszek, Urbańczyk, Ł.Kajstura (85' J.Kajstura), Poloczek, Chmiel, Janulek, Zygma, Ł.Szczygielski (90' Śmieja), R.Szczygielski (65' Ułasewicz) Trener: Myśliwiec