Beniaminek z Bielska-Białej po raz trzeci w tym sezonie zmierzył się z zespołem akademickim. Z warszawskim i częstochowskim AZS-em podopieczni Janusza Bułkowskiego odnieśli dwa zwycięstwa w PlusLidze. Dzisiaj z trzecią akademicką drużyną bielszczanie zamierzali powalczyć o trzecią wygraną. bbts_bielsko

Mecz w hali pod Dębowcem rozpoczął się od kilku skutecznych akcji z obu stron. Zaraz po pierwszej przerwie technicznej próbkę swoich umiejętności zaprezentował Jose Gonzalez. Leworęczny Argentyńczyk zaatakował mocno i doprowadził do remisu 8:8. Chwilę później było jednak 10:13 i 17:23. Z takiej opresji bielszczanie nie byli w stanie się wykaraskać. Przegrali do 18.

Druga odsłona była tą najbardziej wyrównaną. Niestety bielszczanie na prowadzeniu byli tylko przez kilka minut. Po skutecznym bloku na Rafale Buszku BBTS prowadził 3:1. Przyjezdni bardzo szybko straty obronili z nawiązką (3:5). Po dwóch piłkach, które poszły w górę, był jednak remis po 5. Ostatni raz w tej odsłonie na tablicy świetlnej widniał taki rezultat. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha w dalszej części seta byli bowiem stale o krok lub kroków kilka przed gospodarzami. Beniaminek dwukrotnie zbliżył się do rywala na odległość jednego punktu (19:20, 22:23), ale kropkę nad „i” postawili w końcówce olsztynianie.

Set numer trzy rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych. Punkt zdobyty przez Piotra Haina, błąd gospodarzy, blok na Martinie Vlku i w końcu as Buszka doprowadziły do przerwy technicznej (2:8). Wraz z upływem czasu dystans dzielący oba zespoły nie zmniejszał się (9:16). Przy stanie 10:17 bielszczanie zdobyli trzy punkty z rządu. Trener gości poprosił wówczas o czas. Zaraz po nim najpierw zagrywkę zespół Maksim Akimienka, a chwilę później Bartosz Bućko. Olsztynianie wypracowanej przewagi nie oddali, rozwinąć skrzydeł gospodarzom nie pozwolili. Blok na Akimience i zepsuty serwis Kamila Kwasowskiego zakończyły nieudany mecz BBTS-u przed własną publicznością.

BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 23:25, 17:25)

BBTS: Fijałek, Buniak, Kokociński, Błoński, Vlk, Gonzalez, Swaczyna (libero) oraz Bućko, Kwasowski, Akimienka Trener: Bułkowski