W Pleszewie odbyły się stylowe Mistrzostwa Polski w karate shotokan w kilku kategoriach wiekowych. Rywalizowało tu łącznie ponad 230 zawodniczek i zawodników z 38 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate, w tym z dobrym skutkiem podopieczni bielskiego Atemi. Z krajowego czempionatu bielszczanie przywieźli dwa złota i brąz. Anna Kowalska wygrała konkurencję kata indywidualne młodziczek 14-15 lat, a Bartosz Mączka zawody kata indywidualne seniorów +21 lat. Na 3. miejscu uplasował się Maciej Gawor w kata indywidualne młodzików 14-15 lat.

W tym samym dniu odbyło się Grand Prix Ostrawy w olimpijskim karate WKF. Podopieczni Atemi zdobyli 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Najcenniejsze krążki wywalczyły siostry Aleksandra i Wiktoria Toś w konkurencji kata dziewcząt do 10 lat i 12-13 lat. Srebrny medal zdobyła drużyna kata młodziczek 12-13 lat w składzie: Joanna Janota, Kaja Bednarowicz i Maria Kliś. Brązowe medale powędrowały do: Daniela Fulary za konkurencję kata indywidualne młodzików 12-13 lat, Marii Kliś w kata indywidualne młodziczek 12-13 lat oraz Grzegorza Wera za konkurencję kata indywidualne seniorów. W Grand Prix wzięło udział 350 uczestników, reprezentujących 64 kluby z 10 krajów.