Już po raz piąty w Kętach odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej. Gwiazdy sportu w naszym regionie, w szczególności futbolu, zagrają 4 stycznia w szczytnym celu.

Hala kęckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie w sobotę 4 stycznia 2014 roku miejscem szczególnego wydarzenia, które zgromadzi znane postaci sportu beskidzkiego i nie tylko. Podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego jego uczestnicy zagrają na rzecz chorego Kubusia Bosaka, który od urodzenia walczy z naczyniakiem limfatycznym.

Organizatorzy planują rywalizację w Kętach sześciu lub siedmiu zespołów. W tym gronie będą drużyny złożone z ekstraklasowych piłkarzy. Wstępnie udział zapowiedzieli m.in. piłkarze Podbeskidzia – Damian Chmiel i Marek Sokołowski, poza tym Łukasz Hanzel, Bartosz Dudzic, Maciej Sadlok, Ryszard Czerwiec, Bogdan Prusek, Mariusz Śrutwa czy Adam Kryger, obecny szkoleniowiec futsalowego Rekordu. Tym większym zaszczytem jest dla nas fakt udziału w turnieju zespołu pod szyldem SportoweBeskidy.pl, który składał się będzie z dziennikarzy portalu oraz jego przyjaciół. Swoją drużynę wystawi także wspierająca przedsięwzięcie po raz drugi Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia.

Podczas imprezy sobotniej – początek o godzinie 9:30 – przewidziano szereg atrakcji dla kibiców, w tym licytacje atrakcyjnych gadżetów i koszulek – piłkarskich-ekstraklasowych, jak również m.in. wybitnego siatkarza z Kęt, Piotra Gruszki czy reprezentanta Polski w siatkówce plażowej, Grzegorza Fijałka.

Niebawem kolejna zapowiedź charytatywnego wydarzenia, podczas którego wszyscy zagramy w jakże szczytnym celu. Tymczasem zapraszamy na stronę poświęconą Kubie Bosakowi - www.kubabosak.home.pl.

plakat-Kubus