SportoweBeskidy.pl: Czym różnią się Twoje odczucia przed nadchodzącym startem ekstraligi względem debiutu?

Mateusz Żebrowski: Wiadomo, że przez półtorej roku mamy większe doświadczenie. Lepiej poznałem to środowisko piłki kobieciej. Miałem także większy wpływ na budowę obecnej kadry aniżeli przed debiutem. Zespół przeszedł dużą transformację, ale wierzę, że te zmiany pozwolą nam na dobrą grę. 

 

SportoweBeskidy.pl: “Nie chcielibyśmy, aby to była roczna przygoda tylko coś na dłużej…” - mówiłeś w ostatniej rozmowie z naszym portalem. Poczynione ruchy kadrowe pozwolą na to, aby ten cel zrealizować? 

M.Ż.: Uważam, że tak. Po to była ta przebudowa i dlatego dołączyła do nas kilka wartościowych zawodniczek, aby na dłużej zadomowić się w ekstralidze. 

 

SportoweBeskidy.pl: Czy już możemy mówić, że zespół Rekordu po licznych zmianach, jest zgrany? 

M.Ż.: Wyniki w sparingach sugerowałby, że tak, lecz wciąż dostrzegamy mankamenty w naszej grze, nad którymi musimy pracować. Jestem jednak dobrej myśli. Uważam, że to co wypracowaliśmy podczas letniego okresu przygotowawczego pozwoli nam rywalizować z każdą drużyną jak równy z równym. 

 

SportoweBeskidy.pl: Jaka jest Twoja ocena okresu przygotowawczego? 

M.Ż.: Bardzo dobra. Zagraliśmy 5 wartościowych sparingów, poczyniliśmy solidne ruchy kadrowe. To wszystko sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy na pierwszy ligowy mecz. 

 

SportoweBeskidy.pl: Podobnie jak niegdyś u mężczyzn, w Rekordzie nastąpił wyraźny “rozdział” między piłką nożną a futsalem. Niewiele będzie w biało-zielonych szeregach zawodniczek godzących „trawę z parkietem”. Jak Ty oceniasz ten ruch? 

M.Ż.: Z punktu widzenia rozwoju futsalu jest to zmiana in plus. Patrząc z perspektywy zawodniczek, będą one mniej obciążone, dlatego uważam, że ten ruch będzie tylko z korzyścią dla obu stron. 

 

SportoweBeskidy.pl: Na inaugurację zmierzycie się z Medykiem Konin. To czterokrotny Mistrz Polski i dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Polski. Możemy więc chyba mówić o starcie z wysokiego C… 

M.Ż.: Medyk poczynił sporo wartościowych transferów. Widać, że jest to odmieniona drużyna i jej wyniki sparingów pokazały, że zmierzymy się z wymagającym przeciwnikiem. Nadmiernego respektu jednak nie będzie. Swoją postawą chcemy pokazać, że z beniaminkiem z Bielska-Białej trzeba będzie się liczyć. 

 

SportoweBeskidy.pl: Czego życzyć żeńskiej drużynie Rekordu na nadchodzący sezon? 

M.Ż.: Tak jak w życiu, tak i w sporcie - zdrowia. Wówczas wszystko będzie w naszych nogach, aby udowodnić, że zasługujemy, aby na dłużej była ekstraliga przy ul. Startowej 13. Zapraszamy wszystkich kibiców na nasze mecze. 

---

Rekord Bielsko-Biała - Medyk Konin, 20.08.2023 r. (niedziela), g. 12:30 

 

* Bilety na mecze o mistrzostwo Orlen Ekstraligi Kobiet w Bielsku-Białej do nabycia przed spotkaniem: normalne w cenie – 10 zł (dorośli), ulgowe (kobiety, młodzież 13-18 lat i pow. 65 lat) – 6 zł, nieodpłatne – dzieci do 12-u lat. W sprzedaży pozostają również karnety obejmujące mecze rundy jesiennej trzecio- i czwartoligowców Rekordu oraz zespołu żeńskiego.

 

** W związku z prowadzoną przez MZD, zaplanowaną na wiele miesięcy, przebudową ulic wokół Centrum Sportu „Rekord” mogą wystąpić utrudnienia w dotarciu na obiekt przy ul. Startowej 13, na ten moment od ul. Bystrzańskiej.