Sytuacja w tabeli Cukrownika Chybie przed meczem z Zaporą Porąbka nie należała od ciekawych. Podopieczni Andrzeja Myśliwca swój dorobek podreperowali. chybie_logoPoczątek meczu spokojnej wygranej gospodarzy nie zapowiadał. Losy spotkania odwróciły się w 10. minucie. Oko w oko z Piotrem Janiktkem znalazł się Rafał Szczygielski. Doświadczony napastnik bez problemu zamienił rzut karny na bramkę. Kontrolująca grę drużyna gospodarzy dawała zaskoczyć się po kontratakach. Po jednym z nich bliski pokonania Dawida Franczuza był Damian Zuziak, ale gola nie zobaczyliśmy. Podobnie zresztą jak i podczas pozostałych minut pierwszej połowy.

Druga odsłona meczu przyniosła szybko bramkę. W 55. minucie prowadzenie podopiecznym Andrzeja Myśliwca potwierdził Przemysław Suchan. Było to pierwsze trafienie 19-latka w tym sezonie. W samej końcówce losy spotkania starali się odmienić zawodnicy Andrzeja Jurczaka, jednakże zarówno Francuz jak i pozostali zawodnicy odpowiedzialni za „zero z tyłu” spisali się bezbłędnie. Pochwalić trzeba ich m.in. po próbach Janusza Cyrana.

Cukrownik Chybie – Zapora Porąbka 2:0 (1:0) 1:0 Szczygielski (10’, z rzutu karnego) 2:0 Suchan (55’)

Cukrownik: Francuz – Feruga, Ułasewicz, Wawrzyczek, Kajstura (77’), Labza (70’ Neter), Poloczek, Suchan, Janulek (60’ M.Stokłosa), Zygma, Szczygielski (85’ A.Stokłosa) Trener: Myśliwiec

Zapora: Janitek – Gilek (84’ Koniorczyk), Targosz, Cepiga (46’ Lubański), Pawiński, J. Cyran, Jurczak (57’ Witkowski), D.Jurczak, Nycz (55’ Smolec), Janosz, Zuziak Trener: Jurczak