Znani piłkarze grają w... siatkonogę!
16 duetów złożonych ze znanych z beskidzkich boisk piłkarzy wystąpi w trzeciej edycji świąteczno-noworocznego turnieju. Zawodnicy grać będą w Goczałkowicach, w dyscyplinę łączącą w sobie piłkę nożną i siatkówkę.
O tym, z jakiej rangi zawodami mamy do czynienia w Goczałkowicach niech świadczy fakt, że zapisy do turnieju trwały... dwa dni! Na liście startowej pojawiło się 16 zespołów dwuosobowych i wiele nazwisk, które sporo kibicom beskidzkiego futbolu mówią. W akcji zobaczymy m.in. piłkarzy MRKS-u – Grzegorza Sztorca czy Michała Puchałę, bramkarza III-ligowego Rekordu Pawła Górę oraz zawodników – Artura Cybulskiego i Dariusza Ruckiego, nowy nabytek klubu z Cygańskiego Lasu Łukasza Szędzielarza, zawodników LKS-u Bestwina – Damiana Pokusę, Bartosza Mizerę i Szymona Skęczka czy związanych z Beskidem Skoczów – Wojciecha Padło i Łukasza Zaremskiego.
Drużyny na specjalnie wyznaczonych boiskach zagrają w dwóch grupach. Tak oto wyłonione zostaną zespoły, które znajdą się w grupie walczących o końcowe zwycięstwo oraz dalsze miejsca. Czas trwania każdego spotkania to 8 minut.
PRZEPISY GRY:
Boisko do gry – podzielone jest na dwie połowy o wymiarach 4 m (szerokość) na 6 m (długość). Linie boczne i końcowe są integralną częścią boiska.
Siatka – część pola gry znajdująca się dokładnie w połowie boiska. Wysokość siatki to 110 cm. Na siatce zamontowane są antenki o wysokości od 90 do 100 cm.
Serwis – egzekwowany poprzez kopnięcie piłki przez jakąkolwiek część ciała (za wyjątkiem dłoni, rąk, ramion) ze strefy serwisowej umieszczonej za linią końcową swojej połowy boiska na połowę pola gry przeciwnej drużyny. Serwis wykonujemy z podłoża. Net traktowany jest jako zagranie zgodne z przepisami. Serwis trzeba przyjąć bezpośrednio, piłka nie może wykonać kozła. Nie można w pierwszym kontakcie z piłką przebić jej na połowę przeciwnika.
Piłka w grze – Zawodnik ma prawo odbijać piłkę każdą częścią ciała (za wyjątkiem rąk) i nie może dotykać jej w jednej akcji więcej niż raz z rzędu. Maksymalna liczba odbić piłki od podłoża wynosi 1. W czasie gry zawodnik nie ma obowiązku pozwolić piłce spaść na podłoże. Maksymalna liczba kontaktów drużyny z piłką w jednej akcji w grze podwójnej wynosi 3. Minimalna liczba kontaktu zawodnika z piłką, zanim piłka przejdzie na drugą stronę boiska to 1 za wyjątkiem sytuacji, kiedy zawodnik drużyny przyjmującej serwis przyjmie zagrywkę bezpośrednio (bez kozła), w takim przypadku minimalna liczba kontaktów z piłką drużyny przyjmującej zagrywkę wynosi 2.