To znacząca informacja pozytywnie świadcząca o poziomie sportowym w Żywcu. Miasto znalazło się po raz kolejny w sportowej czołówce w skali kraju.

list

W Warszawie rozstrzygnięto kolejną edycję rankingu „System sportu młodzieżowego” – tym razem za 2012 rok, stanowiący podsumowanie osiągnięć w zakresie sportu młodzieżowego w ubiegłym roku. – Sklasyfikowano w nim zawodników, którzy zajęli czołowe pozycje w zawodach sportowych rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Ranking obejmował cztery kategorie wiekowe, od młodzika do młodzieżowca. W kategorii miast od 20 do 50 tysięcy mieszkańców, żywieccy młodzi sportowcy zajęli bardzo wysoką, trzecią pozycję. W tej kategorii pierwsze miejsca zajęło Zakopane, a drugie Sopot. To takie symboliczne podziękowanie dla młodych sportowców, trenerów, działaczy, którzy angażują się w rywalizację sportową. Jest rzeczą bardzo ważną, że duża grupa młodych mieszkańców naszego miasta wybiera sport jako formę spędzania wolnego czasu. Sport uczy dyscypliny, rywalizacji i hartu ducha – mówi Tomasz Terteka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Warto dodać, że w klasyfikacji najlepszych klubów sportowych, w miastach od 20 do 50 tys. mieszkańców, zawodnicy klubu LKS Łucznik Żywiec zajęli znakomitą 4. pozycję.

Kluby sportowe, które zdobyły punkty w 2012 roku dla Żywca: 1. LKS Łucznik Żywiec - 382,34 2. BLKS Żywiec - 198 3. TS Czarni-Góral Żywiec - 33 4. TS Mitech Żywiec - 20,33 5. UKS Żywiec Moszczanica - 17 6. MKS Żywiec - 8 7. LITS Anders Jedność Żywiec - 6,5 8. Klub Triathlonowy Żywiec - 5,25