Z myślą o kontynuowaniu dobrej serii i szansie wysunięcia się na czoło III-ligowej stawki przystąpili do kolejnego starcia o punkty piłkarze bielskiego Rekordu.

Rekord_radosc

I nie tylko przedmeczowe nastawienie, ale i postawa „biało-zielonych” w początkowych fragmentach zwiastowały podtrzymanie passy spotkań bez porażki. Już po kilkunastu sekundach gospodarze mieli na koncie celny strzał, gdy czujność golkipera Przyszłości sprawdził Łukasz Biel. Groźnie pod bramką rogowian zrobiło się w 5. minucie. I tym razem strzał Krzysztofa Koczura zastopował Piotr Paś. Ofensywne usposobienie Rekordu pozwoliło wypracować kolejne szanse. Sporo zamieszania w szeregach Przyszłości powodowały stałe fragmenty gry egzekwowane przez Biela. Kolejne próby podjął również Koczur, jednak uderzenia mijały cel. W 35. minucie napór gospodarzy wreszcie opłacił się. Z rzutu wolnego, tuż zza linii 16 metra, idealnie przymierzył Andrzej Maślorz. Co ciekawe, trafienie dla „rekordzistów” poprzedziły wreszcie niezłe akcje gości z Rogowa, wieńczone obronionymi przez Krzysztofa Michałowskiego strzałami Kamila Benauera. 10 ostatnich minut to kontynuacja naprawdę dobrej postawy bielszczan, lecz bez zmiany wyniku. Identycznie rzec można o długich fragmentach drugiej części. Bramkarz Przyszłości bronił m.in. uderzenie Dariusza Ruckiego i Bartosza Woźniaka, a sprytny strzał Dawida Ogrockiego nieznacznie minął cel. Nieustający w atakach gospodarze byli w każdym razie „o włos” od podwyższenia prowadzenia. Im bliżej końca spotkania, tym podopieczni Wojciecha Gumoli skupili się na uważnej grze w defensywie, nie rezygnując przy tym ze sposobności do kontr. A rogowianie, choć często znajdowali się w pozycyjnym ataku, znakomicie dysponowanego beniaminka III ligi nie zdołali zaskoczyć. Całkiem zasłużenie z przebiegu meczu, w doliczonym jego czasie, po zagraniu Mieczysława Sikory gola numer dwa dla Rekordu zanotował Woźniak. Trzecia wygrana, przy jednym remisie, oznacza pozycję w fotelu lidera zespołu z Cygańskiego Lasu! Rekord Bielsko-Biała – Przyszłość Rogów 2:0 (1:0) 1:0 Maślorz (35', z rzutu wolnego) 2:0 Woźniak (90+3') Rekord: Michałowski – Gaudyn, Cybulski, Rucki, Waliczek, Ogrocki (55' Sikora), Biel (81' Warywoda), Bryk (60' Papatanasiu), Maślorz (69' Profic), Woźniak, Koczur Trener: Gumola