Kanonadą strzelecką w pierwszym test-meczu popisali się podopieczni Adama Krygera. Bielski Rekord pokonał Gwiazdę Ruda Śląska 10:1.

rekord_futsal Beniaminek z Rudy Śląskiej do Bielska-Białej przyjechał z... Piotrem Bubcem oraz Aleksandrem Waszką. Obaj po odejściu z Rekordu wzmocnili szeregi Gwiazdy. W pierwszej tercji – grano 3x25 minut – Waszka spisywał się bardzo dobrze. Gospodarze posiadali optyczną przewagą, stwarzali sytuacje strzelecki, wykorzystali tylko jedną. Byłego kolegę z zespołu pokonał w 8. minucie Paweł Machura. Przyjezdni odpowiedzieli chwilę później. Premierowa część gry zakończyła się remisem 1:1. W kolejnych, dominacja trenujących od dwóch tygodniu „rekordzistów” nie podlegała dyskusji. "Biało-zieloni" zdobyli dziewięć bramek, z czego aż siedem w trzeciej tercji. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się – Artur Popławski, Kamil Kmiecik i Rafał Franz. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego zapisał na swoim koncie Machura. Po jednym uderzeniu, po którym futbolówka lądowała w siatce, zaliczyli Douglas oraz Łukasz Mentel.

Bezpośrednio po meczu Rekord udał się na mini-zgrupowanie do Istebnej. W następny piątek zagra towarzysko z reprezentantem słowackiej ekstraklasy, zespołem Makroteam Żylina.

Rekord Bielsko-Biała – Gwiazda Ruda Śląska 10:1 (1:1, 2:0, 7:0) Gole dla Rekordu: Machura (8', 74', z rzutu wolnego), Popławski (28', 55'), Kmiecik (36', 65'), Franz (55', 72'), Douglas (63'), Mentel (75')

Rekord: Brzenk (Nawrat) – Machura, Douglas, Polasek, Franz, Marek, Szłapa, Szymura, Łysoń, Popławski, Mentel, Kmiecik, Biel Trener: Kryger