Zwykła Karta – Niezwykły Dar to projekt będący częścią Biegu po Nowe Życie – społecznej inicjatywy zapoczątkowanej w 2011 roku, podczas której osoby po przeszczepieniu wraz z gwiazdami ze świata filmu, teatru, telewizji, sportu, muzyki i mediów uczestniczą w sztafetowym symbolicznym marszu nordic walking, który ma pokazywać, jak istotnym jest mówienie o transplantologii i przekonywanie do świadomego dawstwa narządów.

Zwykła Karta – Niezwykły Dar to projekt mający promować i przekazywać świadectwa woli – plastikowe karty z wyrażeniem indywidualnej zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepu. Taki dokument nie ma mocy prawnej, ale jest bardzo pomocny, bo wyraża wolę i jest ważną wskazówką dla najbliższych.

Projekt wystartował w 2018 r. – podczas ważnych wydarzeń sportowych zostało rozdanych 100 tys. świadectw woli z zachętą do ich podpisywania i rozmawiania o tym z bliskimi. W tym roku będzie miał swoją kontynuację – kolejne 100 tys. świadectw trafi do kibiców i uczestników wydarzeń sportowych oraz kulturalnych w całej Polsce.

– Rozpoczynamy od bielskiej sportów walki Gali Celtic Gladiator już w sobotę 29 czerwca. Świadectwa woli znajdować się będą na krzesełkach kibiców w Hali pod Dębowcem w trakcie wydarzenia – informują organizatorzy szczytnej akcji.