Drużyna oldbojów Bielskich Orłów wzięła udział w memoriałowych zawodach w czeskim Żukowie Górnym. I z turnieju wróciła jako zwycięzca!

bielskie_orły_2013

W Żukowie Górnym koło Czeskiego Cieszyna odbył się IV Memoriał Piłkarskich Oldbojów upamiętniający Karola Jungę, polskiego działacza społecznego i narodowego na Śląsku Cieszyńskim, który był również posłem na sejm ustawodawczy II RP w latach 1919-1922. Prócz Bielskich Orłów w turniejowe szranki stanęli oldboje miejscowej drużyny oraz Orły Zaolzia. Oba czeskie zespoły bielszczanie ograli bardzo pewnie i przekonująco, wygrywając odpowiednio 11:3 i 7:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Grzegorza Kasperka, królem strzelców został autor czterech goli dla Bielskich Orłów, Piotr Czak.

– To bardzo duży sukces, bo prócz zwycięstwa zespół pokazał dobrą i skuteczną grę na wysokim poziomie – mówi naszemu portalowi Sławomir Wojtulewski, prezes TS Bielskie Orły. Znamy także przyczynę tak doskonałej formy bielskich oldbojów. – Przez całą zimę spotykaliśmy się każdej środy na świetnie przygotowanym boisku na bielskiej Górce, by rozgrywać mecze z różnymi drużynami. To daje tak znakomite efekty – dodaje prezes.

Kolejnym sprawdzianem dyspozycji bielskiego zespołu będzie turniej "Beskidy 2013", który już w najbliższą niedzielę odbędzie się na obiekcie Rekordu. Więcej na temat wydarzenia niebawem.

Bielskie Orły – Orły Zaolzia 7:1 Gole: Czak – 2, Hajduga, Ryczan, Babiński, G.Kasperek, J.Kasperek

Bielskie Orły – Żuków Górny 11:3 Gole: Czak – 2, Babiński – 2, Woźniczka, Droździk, J.Kasperek, Kołodziej, G.Kasperek, Rozmus, Jakimowicz

Skład Bielskich Orłów: Marszałek, Mizia, Jakimowicz, Ryczan, Rozmus, Sikora, J.Kasperek, G.Kasperek, Skoczylas, Babiński, Droździk, Czak, Woźniczka, Kaczmarzyk, Hajduga, Kołodziej