Derbowy pojedynek miał znaczenie istotne w kontekście walki o mistrzostwo ligi. Wicelider zadaniu nie sprostał.   bestwina-pasjonat

Zespół z Bestwiny do derbowej rywalizacji przystępował po dwóch porażkach, drużyna z Dankowic jako faworyt, zważywszy m.in. na zajmowaną w tabeli pozycję wicelidera. Przedmeczowe spekulacje, jako to często bywa w przypadku tego typu pojedynków, okazały się bezcelowe. Podopieczni Sławomira Szymali losy pojedynku rozstrzygnęli pomiędzy 53. a 65. minutą. Wynik spotkania otworzył Szymon Skęczek, który wykorzystał rzut karny podyktowany za nieprzepisowe powstrzymanie szarżującego Artura Sawickiego. Chwilę później Sawicki celnie uderzył z obrębu „16”, a Paweł Wrona był faulowany w owym obrębie. Ponownie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Skęczek, ponownie pokonał Adriana Śmiłowskiego.

Goście po trzech ciosach nie podnieśli się, na domiar złego stracili w 69. minucie zawodnika. Michał Wróbel został bowiem po raz drugi ukarany żółtą kartką przez prowadzącą mecz Patrycję Marek. – Na pewno mecz nie przebiegał po naszej myśli, zabrakło nam atutów z przodu. W obronie popełniliśmy natomiast błędy. Przy drugim golu byliśmy źle ustawieni. Na losach pojedynku zaważyła pierwsza bramka, którą straciliśmy z kontrowersyjnego rzutu karnego. Drugi rzut karny był ewidentny – ocenia Artur Bieroński, szkoleniowiec Pasjonata.

Pierwsza połowa zbyt wielu emocji nie dostarczyła. Nieco więcej z gry mieli goście, ale nie przekładało się to na duże zagrożenie pod bramką Bartłomieja Droździka. Warto odnotować obroniony przez golkipera strzał Błażeja Cięciela.

LKS Bestwina- Pasjonat Dankowice 3:0 (0:0) 1:0 Skęczek (53', z rzutu karnego) 2:0 Sawicki (55') 3:0 Skęczek (65', z rzutu karnego)

LKS Bestwina: B.Droździk – Makowski, Gołąb, Duś, Włoszek (84' Szczypka), Święs, Gacek (80' Radwański), M.Droździk, Sawicki (85' Nowak), Wrona, Skęczek (89' Gleindek) Trener: Szymala

Pasjonat: Śmiłowski – Mic.Wróbel, Korczyk, Maciejewski, Małysz (77' Szary), Sadlok, Herman, Mar.Wróbel, Magiera (60' Ogiegło), Patroń, Cięciel (60' Paw) Trener: Bieroński