Świadkami ciekawych i prestiżowych zawodów byliśmy w miniony weekend w Bielsku-Białej. W hali pod Dębowcem odbył się Puchar Europy w judo w kategorii juniorek i juniorów młodszych. Jeden z medali wywalczył zawodnik związany z naszym regionem. Puchar Europy dla zawodników poniżej 18 lat zgromadził na starcie 563 uczestników z blisko 30 państw Starego Kontynentu, w tym bardzo liczną reprezentację Polski z beskidzkimi przedstawicielami. Pierwszego dnia rywalizacji podium stało się udziałem Pawła Wawrzyczka, broniącego klubowych barw KS Judo Czechowice-Dziedzice i startującego w kategorii wagowej do 66 kilogramów. Ubiegłoroczny srebrny medalista turnieju w kat. do 60 kg wygrał inauguracyjny pojedynek z Rosjaninem Samvelem Chakrą, a w drugiej rundzie przegrał z późniejszym triumfatorem całych zawodów Japończykiem Hifumi Abe. W repasażach czechowiczanin walczył znakomicie pokonując kolejno Brytyjczyka Stuarta McWatta, Węgra Daniela Hosnyanszkiego, Ormianina Alberta Mkrtchyana i Słowaka Martina Becika. Odnotujmy występy pozostałych biało-czerwonych, reprezentantów beskidzkich klubów. Dawid Pękala, zawodnik Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego „Janosik” Bielsko-Biała, odpadł w drugiej walce kat. do 55 kg. Równie szybko z turniejem pożegnały się dwie judoczki bielskiej Gwardii – Paulina Włodarczykoraz Anna Piela (kat. do 63 kg). Siódme lokaty zdobyły natomiast w wadze do 57 kg Karolina Gajdek(KS MOSiR Cieszyn) i Marta Wykupil (KS Judo Czechowice-Dziedzice). Polski dorobek medalowy to również dwa trzecie miejsca judoczek: Kamili Pasternak (MKS Juvenia Wrocław, waga +70 kg) oraz Kasandry Hanelt (KU AZS UKW Bydgoszcz, waga do 70 kg).