By myśleć o poprawieniu obecnej lokaty na finiszu sezonu zarówno miejscowy LKS Bestwina, jak i goście z Żabnicy sięgnąć musieli dziś po pełną pulę.

Bestwina Czarni Goral rr Większą aktywność w tych dążeniach wykazali gospodarze, którym w odniesieniu domowego zwycięstwa wydatnie pomogła sytuacja z 31. minuty. Jeden z rywali zaatakował nieprzepisowo Artura Sawickiego, który zamierzał spożytkować dośrodkowanie z rzutu rożnego. Sędzia wskazał na „wapno”, choć goście usilnie sygnalizowali, że to ich golkiper Andrzej Nowakowski został poturbowany. Wątpliwości rozwiał w każdym razie Szymon Święs, który bramkarzowi Metalu Skałki szans na skuteczną paradę nie dał. Do pauzy jeszcze kilka razy bestwinianie atakowali groźnie, co nie znaczy, że kibice byli świadkami widowiska jednostronnego. W 42. minucie Paweł Suski uderzeniem z dystansu sprawdził refleks Mateusza Kudrysa, który swoich kolegów uchronił przed remisem do pauzy.

Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpiło de facto po godzinie gry. Z bocznego sektora boiska, z okolic 25. metra, idealnie futbolówkę dorzucił Mateusz Droździk, Mariuszowi Dusiowi nic innego nie pozostało, jak odszukać drogę do siatki. Kwadrans później Szymon Skęczek wpadł w pole karne i mierzonym strzałem po dalszym słupku ustalił stan końcowy – dodajmy zasłużony na rzecz miejscowych. Choć co najmniej na jednego gola goście z Żabnicy zasłużyli. W 89. minucie Damian Pękala bardzo ładnie przymierzył, lecz Kudrys zaprezentował bramkarski kunszt.

Dzięki wygranej w ostatniej ligowej kolejce LKS Bestwina zagra więc o to, aby załapać się do czołowej „6” ligi okręgowej. – Dziś byliśmy piłkarsko lepsi, kibice mogli natomiast radować się z niezłej gry i wyniku – zaznaczył trener Sławomir Szymala.

LKS Bestwina – Metal Skałka Żabnica 3:0 (1:0) 1:0 Święs (31', z rzutu karnego) 2:0 Duś (60') 3:0 Skęczek (75')

LKS Bestwina: Kudrys – Nowak, Gołąb, Duś, Święs, Łoś (75' Pokusa), Włoszek (78' Wentlandt), M.Droździk, Wrona, Skęczek, Sawicki Trener: Szymala

Metal Skałka: Nowakowski – Małaczek, Kumorek, Kalamus, Denys (86' Koźlik), Błachut (80' Pękala), Natanek, Suski, Kochutek (70' Karpeta), Szwarc (88' Stawicki), Chowaniec Trener: Śliwa