Hit ciekawy, ale bez goli

Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 5. kolejki w bielskiej A-klasie była konfrontacja "dwójki" LKS-u Czaniec z Przełom Kaniów. Obie ekipy pretendują do czołowych lokat, a więc wszyscy spodziewali się zaciętego meczu. I takie też ono było, choć ostatecznie kibice goli nie zobaczyli. - Był to mecz na zasadzie "kto strzelili, wygrywa". W pierwszej połowie gospodarze mieli optyczną przewagę, jednak po zmianie stron gra toczyła się w bardzo dobrym tempie, a i sytuacji bramkowych było sporo. Dużo pracy mieli też bramkarze obu ekip. Ogólnie jestem zadowolony z punktu na tak trudnym terenie - przyznaje szkoleniowiec Przełomu, Adam Śliwa. 

 

Starcie beniaminków i derby 

Kolejnym ciekawie kreślącym się pojedynkiem były derby między Pionierem a Sołą Kobiernice. W ostatecznym rozrachunku górą byli ci drudzy, wygrywając 3:1. Po komplet punktów sięgnął również Sokół Zabrzeg, który pokonał 3:2 innego beniaminka, GLKS II Wilkowice. - Sokół widać, że jest w formie. Dużo pozytywnych recenzji słyszę na jego temat i nie dziwi mnie wygrana z wilkowiczanami. Byłem na pierwszej połowie derbów. Pionier miał swoje sytuacje w tym meczu, ale przewaga Soły była zauważalna. Drużyna z Kobiernic to na dziś główny kandydat do awansu i status ten potwierdził na boisku - zauważa Śliwa. 

 

Jedni wpadają "w dołek", drudzy z niego wychodzą 

W pozostałych meczach drugiej z rzędu wygranej zaznała ekipa z Ligoty, która pokonała spadkowicza z Bestwinki 3:1. Po pierwszy komplet punktów w tym sezonie sięgnęła z kolei Zapora, zwyciężając 3:0 z Sokołem Hecznarowice. Ze zwycięstwa w tej kolejce cieszyły się także ekipy z Grodźca i Bystrej. - Zapora zwyciężyła i w końcu musiało to nastąpić. Stało się to kosztem grającego w kratkę Sokoła Hecznarowice. Wiatry w żagle dostała z kolei ekipa z Ligoty. Widać, że KS Bestwinka jest w dołku, ale to też minie - ocenia trener Przełomu. 

 

Wyniki 5. kolejki: 

Pionier Pisarzowice - Soła Kobiernice 1:3 (0:1)

Sokół Zabrzeg - GLKS II Wilkowice 3:2 (1:1) 

Zamek Grodziec - Orzeł Kozy 6:1 (2:1)

Zapora Wapienica - Sokół Hecznarowice 3:0 (0:0)

KS Bystra - Żar Międzybrodzie Bialskie 3:0  (0:0)

LKS II Czaniec - Przełom Kaniów 0:0 

LKS Ligota - KS Bestwinka 3:1 (2:0)

 

TABELA/TERMINARZ