Celebrujący największy sukces w historii klubu futsalowcy bielskiego Rekordu przed uroczystością wręczenia medali mieli do wykonania jedno zadanie. Wywiązali się z niego wzorowo. rekord_feta_puchar_polski

Spotkanie ostatniej kolejki futsalowej Ekstraklasy było uwerturą tego, co w hali przy ul. Startowej nastąpiło po ostatnim gwizdku arbitra. Zanim jednak medale zawisły na szyjach zawodników, sztabu szkoleniowego i działaczy Rekordu, po raz 22. w tym sezonie drużyna stanęła w ligowe szranki. Presji wyniku nie było, ale koncentracji nie zabrakło. Już w 3. minucie „biało-zieloni” wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Jan Janovsky. Ten sam zawodnik zawodnik zapewnił gospodarzom dodatkowy komfort gry. Goście z Głogowa nie zamierzali rywalowi szykującemu się do świętowania zadania ułatwiać. W 15. minucie, za sprawą Tomasza Urbaniaka złapali kontakt. Podopieczni Adama Krygera w drugiej połowie przypieczętowali zwycięstwo, zarazem z rywalizacją w sezonie 2013/2014 żegnając się w mistrzowskim stylu. Piotr Bubec i Artur Popławski w odstępie kilkudziesięciu sekund ustalili rezultat potyczki.

Po ostatnim gwizdku arbitra zawodnicy Rekordu opuścili parkiet, by w błysku fleszy nieco później na niego wrócić. Tadeusz Paluch – mistrz ceremonii – wywoływał kolejno złotych medalistów, którzy z rąk Jacka Krywulta – prezydenta Bielska-Białej, Kazimierza Grenia – przewodniczącego Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, Rudolfa Bugdoła – prezesa ŚZPN oraz Piotra Wawro – przewodniczącego rady nadzorczej Ekstraklasy Futsalu odbierali wymarzone krążki. Jako pierwszy na podest wskoczył Tomasz Dura. W jego ślady poszli pozostali zawodnicy, trenerzy, medycy, a jako ostatni nie kto inny, jak Janusz Szymura, twórca siły obecnego Rekordu, klubu który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Po medalach przyszedł czas na puchar za mistrzostwo Polski oraz... taniec radości i szampana.

Wcześniej pamiątkowe puchary kapitan złotych futsalowców, Piotr Szymura odebrał z rąk Wojciecha Boreckiego – prezesa bielskiego Podbeskidzia, Romana Kubieńca – prezesa bielskiego podokręgu BOZPN oraz „Rekordowej” drużyny trzecioligowców.

Rekord Bielsko-Biała – Euromaster Chrobry Głogów 4:1 (2:1) 1:0 Janovsky (3') 2:0 Janovsky (13') 2:1 Urbaniak (15') 3:1 Bubec (30') 4:1 Popławski (31')

Rekord: Brzenk (Waszka) – Dura, Machura, Szymura, Bubec, Popławski, Franz, Łysoń, Polasek, Mentel, Janovsky, Marek, Szłapa Trener: Kryger