Na dziś zaplanowane zostało pierwotnie starcie Strażaka Dębowiec z Orłem Zabłocie, wiadomo już jednak, iż do tej konfrontacji nie dojdzie. Powód jest oczywisty - boisko, które w obecnych iście zimowych warunkach do gry się nie nadaje. Podobnie rzecz ma się w przypadku awizowanych w kalendarzu rozgrywek na niedzielę 3 kwietnia potyczek w Pruchnej, pomiędzy miejscowym LKS '99 a Góralem Istebna, oraz w Pierśćcu, gdzie zawitać miała Iskra Iskrzyczyn. Nie odbędą się również na pewno prestiżowe derby ekip z Kończyc Małych i Kończyc Wielkich.
 Sytuacja jest dynamiczna, aura nie poprawia się, a co za tym idzie podobnej decyzji o odwołaniu meczu należy spodziewać się w przypadku spotkania Victorii Hażlach z Beskidem Brenna. Tu wiążąca decyzja zapaść ma prawdopodobnie w jutrzejszy poranek.

Pozytywne wieści napływają na ten moment jedynie z Pogwizdowa. Stwierdzić nie można tego jeszcze ze 100-procentową pewnością, ale wiele wskazuje na to, że tamtejsza Olza i LKS Goleszów wiosenną premierę w ramach 14. kolejki skoczowskiej A-klasy zaliczą zgodnie z planem - w niedzielę o godzinie 13:00.