Na przełomie stycznia i lutego 2022 rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w futsalu w Holandii. Grupowymi rywalami kadry prowadzonej przez trenera Błażeja Korczyńskiego będzie: Słowacja, Rosja i Chorwacja. Bardzo dobrą informacją dla kibiców jest fakt, iż mecze z udziałem Polaków transmitować będzie TVP Sport. To jednak nie koniec dobrych informacji. Spotkania Biało-Czerwonych komentować będzie Piotr Szymura, dyrektor sportowy Rekordu SSA oraz w przeszłości świetny zawodnik, który także występował w narodowej reprezentacji. 

 

Propozycja z TVP Sport była dla mnie dużym zaskoczeniem. Wiem, że zarekomendował mnie 
@Aftanejro, za co mu dziękuję. Możliwość zobaczenia z bliska takiej imprezy jak ME nie zdarza się codziennie i trzeba było podjąć to wyzwanie. Mam nadzieję, że oglądający mecze także będą zadowoleni oraz że nasza przygoda z Euro potrwa jak najdłużej
- przyznał sam zainteresowany na klubowym profilu Twitter. 

 

 

Powracając jednak do kwestii stricte sportowych, w szerokiej 16-osobowej kadrze przygotowującej się do udziału w futsalowych Mistrzostwach Europy nie zabrakło zawodników mistrza Polski, Rekordu Bielsko-Biała. W gronie futsalistów powołanych przez selekcjonera znalazło się pięciu graczy lidera Statscore Futsal Ekstraklasy. Powołania otrzymali: Bartłomiej Nawrat, Michał Kubik, Michał Marek, Sebastian Leszczak Mikołaj Zastawnik.