- Soła potwierdza w kolejny meczu, że zasłużenie puka do podium naszej ligi. Bardzo mocna drużyna u siebie i pewnie pokonuje Orła.

 

Pionier na wiosnę to zupełnie inna drużyna. Po porażce na inaugurację z nami, gdzie zaprezentowali się z dobrej strony nie przegrali meczu. Wygrywają z KS-em Bystra i pną się w górę tabeli.

 

Tutaj małe zaskoczenie, bo Zapora u siebie jest bardzo solidna, a Przełom na wyjeździe punktuje mniej niż u siebie. Z tego co wiem, mecz mógł się ułożyć w drugą stronę, natomiast w piłce najważniejsze co w sieci.

 

Zwycięzców się nie sądzi - taki jest najlepszy komentarz po tym meczu. Najsłabszy nasz mecz w tym sezonie, ale komplet punktów zostaje u nas i to jest najważniejsze. W każdym meczu musimy udowadniać swoją wartość wszystkim tym niedowiarkom. Szacunek dla gości, bo mieli swój pomysł na mecz i skutecznie go realizowali.


 W derbach bez niespodzianki. Pewna wygrana Sokoła, a zespół gospodarzy o premierowe punkty na wiosnę musi walczyć w kolejnym meczu

 

 W meczu drużyn z dołu tabeli wygrana gości z Ligoty. Niestety Grodziec tak jak Wilamowice muszą szukać punktów w kolejnych spotkaniach, 5 bramek na wyjeździe zawsze zawsze robi wrażenie.

 

Mimo niskiego rezultatu raczej pewna wygrana gości. Czaniecka młodzież nie sprostała faworytowi, aczkolwiek na pewno się postawiła.
 

 

Wyniki 19. kolejki: 

Soła Kobiernice - Orzeł Kozy 3:0

Pionier Pisarzowice - KS Bystra 0:2

Zapora Wapienica - Przełom Kaniów 1:2

Wilamowiczanka Wilamowice - Sokół Hecznarowice 1:5

Rotuz Bronów - Żar Międzybrodzie Bialskie 1:0

Zamek Grodziec - LKS Ligota 3:5

LKS II Czaniec - KS Międzyrzecze 0:2 

 

 

Przed nami prawdziwe derby. Gospodarze mocno nastawieni są na wygraną, ale nas nic innego jak wygrana nie interesuje. Chcemy wygrywać każdy mecz bez względu na to z kim gramy. Po słabym meczu z Żarem drugi raz tak nie możemy zagrać i drużyna jest tego świadoma. Z szacunkiem do rywala, ale jedziemy po zwycięstwo. Nie chcemy nikomu nic udowadniać, ale pokazać sobie, że jesteśmy mocni. Każde zwycięstwo to mały krok do celu jaki sobie obraliśmy.

 

Stawiam na gospodarzy. Moim zdaniem Żar pewnie wygra mecz z Wilamowiczanką. 

 

Mecz o to kto doskoczy do walki o podium  w tym sezonie. Nie widziałem Soły na wiosnę, ale stawiam na remis ze wskazaniem na gości.

 

Spotkanie drużyn środka tabeli. Patrząc na formę zespołów na wiosnę wynik będzie się "kręcił" koło remisu, jednak po cichu stawiam na Pioniera.

 

Przewrotnie powiem - remis ze wskazaniem na Zamek. Obie drużyny w rundzie wiosennej mało punktują jak Bystra lub w ogóle jak Zamek, więc przewiduje, że mecz będzie zacięty a o wyniku zdecyduje jedna bramka.

 

Gospodarze muszą odpierać ataki walczących o podium, więc muszą wygrać. Ja stawiam na remis, ale nie wykluczam zwycięstwa rezerw Czańca.

 

"Derby" jak to niektórzy określają. Mecz odbędzie się na obiekcie Zapory, w meczu rundy jesiennej KS Międzyrzecze wygrał tam 1:0, więc po zaciętym meczu wygrana ekipy z Międzyrzecza, aczkolwiek niespodzianki nie można wykluczyć.

 

Program 20. kolejki:

 

3.05.2022 r. (wtorek), g. 17:00

LKS Ligota - Rotuz Bronów (g. 14:00)

Żar Międzybrodzie Bialskie - Wilamowiczanka Wilamowice (g. 16:00)

Przełom Kaniów - Soła Kobiernice (g. 16:00)

Orzeł Kozy - Pionier Pisarzowice (g. 16:00)

KS Bystra - Zamek Grodziec

Sokół Hecznarowice - LKS II Czaniec

KS Międzyrzecze - Zapora Wapienica 

 

TABELA/TERMINARZ