– Błyskawica z Błękitnymi odnotuje pewną wygraną. W następnym sezonie ekipa z Kończyc Wielkich powinna aspirować do walki o awans do „okręgówki”.

Mieliśmy okazję z Góralem nie tak dawno rywalizować i bez zawahania mogę stwierdzić, że to drużyna, która przypieczętuje mistrzostwo. Wpadka w Dębowcu z poprzedniej kolejki była sporą niespodzianką, natomiast w Olzie sytuacja kadrowa jest wiosną dość kiepska i nie ma złudzeń, co do końcowego rozstrzygnięcia.

Z racji tego, że drużyna z Pruchnej ma dużo młodszych zawodników z potencjałem, to niespodzianki w jej konfrontacji z Iskrą nie przewiduję. Typuję jakieś 3:1 dla gospodarzy. Mobilizacji, żeby wygrać na pewno im nie zabraknie, bo jeśli Góral się potknie to może nadarzyć się szansa na awans, a w najgorszym razie wicemistrza czekać będzie barażowa rywalizacja.

 Mecz w Goleszowie może być takim, w którym będzie sporo sytuacji klarownych dla obu drużyn. Ale to Strażak pokaże moim zdaniem swoją siłę. Wyniki ostatnie pokazują, że ma ten zespół zawodników naprawdę mocnych w swoim składzie.

W Brennej bez dwóch zdań faktem stanie się pewna wygrana gospodarzy. Drużyna z Rudnika składa się z zawodników, którzy grają bardziej dla przyjemności, a rywal im u siebie bez wątpienia nie odpuści. Padnie wysoki wynik, choćby 6:0.

Myślę, że kolejny ciężki mecz dla nas. Patrząc na kadrę Orła sporo jest w niej ciekawych piłkarzy, z którymi m.in. w Drogomyślu miałem okazję rywalizować o miejsce w składzie. Mamy obecnie ograniczone możliwości kadrowe ze względu na kontuzje i wyjazdy, więc będę się posiłkował juniorami, którzy zakończyli sezon. Chciałbym, abyśmy wygrali na koniec sezonu i sądzę, że tak właśnie będzie, ale po bardzo wyrównanym meczu.


Program 26. kolejki:

16.06.2022 r. (czwartek), g. 17:00
Błyskawica Kończyce Wielkie – Błękitni Pierściec
Góral Istebna – Olza Pogwizdów

18.06.2022 r. (sobota), g. 16:00
Orzeł Zabłocie – Victoria Hażlach (g. 15:30)
Beskid Brenna – LKS Rudnik
LKS Goleszów – Strażak Dębowiec
LKS '99 Pruchna – Iskra Iskrzyczyn (g. 17:00)

KS Nierodzim – LKS Kończyce Małe 0:3 (walkower)