– Stawiam na remis w Dębowcu. Z doniesień ciekawie zapowiadają się zbrojenia Orła, ale podobnie rzecz ma się z nową „miotłą” w Strażaku.

Z racji specyficznego boiska i zaciętości w grze Błękitni na inaugurację powinni zgarnąć komplet. Lepszemu piłkarsko „na papierze” zespołowi z Iskrzyczyna boisko sprzyjać raczej nie będzie.

Nawiązując do pogarszających się warunków boiskowych uważam, że im będą one gorsze, tym Góral ma większe szanse jako zespół lepszy fizycznie od rywala z Pruchnej. Za gospodarzami przemawia z kolei wyszkolenie techniczne zawodników, co niekoniecznie będzie jednak kluczowe. Typuję sukces gości z Istebnej.

 

https://www.betters.pl/?kod_promocyjny=SB700#?sign-up

LKS Goleszów wygra w Pogwizdowie. To, co się zimą podziało w Olzie czyni dyspozycję tej drużyny wielką niewiadomą. Pamiętajmy, że do „obsłużenia” jest jeszcze b-klasowa „dwójka”. Może się to okazać na dłuższą metę ciężki orzech do zgryzienia.

Chętnie widziałbym podział punktów w Hażlachu. O tyle to prawdopodobne, że Victoria i Beskid Brenna potencjał mają zbliżony.

Udało się nam okres przygotowawczy przeżyć bez większych kontuzji. Poza tym uzupełniliśmy potencjał drużyny o zawodników wartościowych z inklinacjami ofensywnymi, a przecież skuteczność najbardziej nam jesienią szwankowała. Powinno więc grać się nam lepiej i szczerze w to wierzę, że tak będzie już od pierwszego spotkania. To derby i chcemy odkuć się za stracone punkty w poprzednim meczu. Rywal niezależnie od ligi, w której występuje gromadzi w swoim składzie ciekawych zawodników. Zimą dobrze prezentował się w sparingach, ale jestem zdania, że sobie poradzimy i zrealizujemy cel zwycięstwa.


Program 14. kolejki:

2.04.2022 r. (sobota)
Strażak Dębowiec – Orzeł Zabłocie (g. 15:00)

3.04.2022 r. (niedziela), g. 15:00
Błękitni Pierściec – Iskra Iskrzyczyn (g. 11:00)
Olza Pogwizdów – LKS Goleszów (g. 13:00)
LKS '99 Pruchna – Góral Istebna
Victoria Hażlach – Beskid Brenna
LKS Kończyce Małe – Błyskawica Kończyce Wielkie

LKS Rudnik – KS Nierodzim 3:0 (walkower)