Karne ze zmiennym szczęściem

Świadkami jednego z najbardziej wyrównanych meczów z poprzedniego weekendu byli kibice, jacy zawitali na rywalizację Victorii z Błękitnymi. – Przystąpiliśmy do spotkania w mocno okrojonym, bo ledwie 12-osobowym składzie, co przy naszej dość szerokiej kadrze jest wymowne. Część zawodników zagrać musiała z konieczności na innych pozycjach, dlatego za ich postawę należą się szczere słowa uznania – opowiada Dariusz Malchar, szkoleniowiec ekipy z Pierśćca, która z niewygodnego terenu wywiozła cenny remis. Choć mogła nawet więcej...

W 31. minucie Daniel Macura dał gościom prowadzenie po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym. 2 kwadranse później Victorii ripostowała strzałem głową Marcina Siekierki. Wynik ten nie uległ zmianie, pomimo wybornej szansy, przed którą w 86. minucie stanął Macura. Zawodnik Błękitnych tym razem przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy.

Poświąteczne „lanie”

Stawka skoczowskiej A-klasy bardzo się wyrównała – te słowa, jak mantrę słyszymy od szkoleniowców i piłkarzy uczestniczących bezpośrednio w ligowej rzeczywistości. Kłam temu zadały niejako potyczki rozegrane w Goleszowie i Pogwizdowie. Gospodarze owych spotkań zostali rozbici odpowiednio przez futbolistów Beskidu Brenna (hat-tricka Jana Drelicha w końcowej fazie meczu) oraz Błyskawicy Kończyce Wielkie (5 bramek między 50. a 80. minutą gry). – Zwycięzcy tych meczów potwierdzili wysoką formę. Zaliczają się do ścisłej czołówki i choć do walki o awans raczej się nie włączą, to pokazują swoją solidność – klaruje Malchar.

Wyniki 18. kolejki:
LKS Rudnik – LKS Kończyce Małe 1:2 (0:0)
LKS Goleszów – Beskid Brenna 0:6 (0:1)
Strażak Dębowiec – Iskra Iskrzyczyn 2:2 (1:1)
LKS '99 Pruchna – Orzeł Zabłocie 3:0 (1:0)
Olza Pogwizdów – Błyskawica Kończyce Wielkie 2:8 (2:3)
Victoria Hażlach – Błękitni Pierściec 1:1 (0:1)
Góral Istebna – KS Nierodzim 3:0 (walkower)

TABELA/TERMINARZ– Chcemy u siebie zapunktować i się odbudować, bo żałujemy bardzo niedawnej porażki z zespołem z Iskrzyczyna, na którą nie zasłużyliśmy. Strażakowi wiedzie się tej wiosny, jak po grudzie mimo wzmocnień, więc też gościom nie zabraknie motywacji, aby sięgnąć po punkty. Prezentujemy się jednak na tyle fajnie, co tyczy się nawet przegranych meczów, w których nie odstajemy od rywali, że liczymy na pełną pulę.

Zdecydowanie lider z Pruchnej pokona LKS Rudnik. Dużo młodych, dobrych zawodników robi w tym zespole różnicę. A gospodarze meczu? Nawet po wzmocnieniach zimowych nie są w stanie gromadzić punktów i trudno zakładać, by teraz to się udało.

Iskra i Olza, należące do środka stawki a-klasowej, zgodnie potrzebują punktów, ale to ten pierwszy zespół jest „na fali”. Skłaniam się ku wskazaniu na wygraną gospodarzy.

Ciężko o typ w przypadku konfrontacji w Kończycach Małych. Z obiema drużynami, które tam się spotkają zdobywaliśmy punkty na ich boiskach. Victoria zadania na pewno gospodarzom nie ułatwi. Typuję remis.

Widać, jakie wyniki osiąga Beskid Brenna. Orzeł radzi sobie lepiej niż jesienią i postawi się, ale będzie ciężko, aby cokolwiek dla siebie wywalczyć.

Błyskawica z Góralem to najciekawszy mecz kolejki. Zwraca uwagę to, że Góral już tak nie dominuje nad konkurentami, jak w poprzedniej rundzie miało to miejsce. Błyskawica u siebie jest nieobliczalna, zdaje się być w wysokiej formie, więc podział punktów bardzo prawdopodobny.


Program 19. kolejki:

3.05.2022 r. (wtorek), g. 16:00
Błękitni Pierściec – Strażak Dębowiec (g. 11:00)
LKS Rudnik – LKS '99 Pruchna (g. 11:30)
Iskra Iskrzyczyn – Olza Pogwizdów
LKS Kończyce Małe – Victoria Hażlach
Beskid Brenna – Orzeł Zabłocie
Błyskawica Kończyce Wielkie – Góral Istebna

KS Nierodzim – LKS Goleszów 0:3 (walkower)