– Ciekawe starcie ekip z Pogwizdowa i Dębowca, które wiosną grają trochę „w kratkę”. W szeregach Strażaka widoczne były w niektórych meczach problemy w obronie, ale w środę zdołali wygrać prestiżowe spotkanie w Hażlachu. Każdy scenariusz na sobotę wydaje się równie możliwy, moje wskazanie kieruję nieznacznie dla gości.

Bardzo, ale to bardzo interesująco będzie w konfrontacji pomiędzy Błyskawicą i Piastem. W pewnym momencie wydawało się, że zespół z Kończyc Wielkich może powalczyć o awans, na co dziś widoków nie ma. Jeśli natomiast lider ma stracić jeszcze wiosną punkty, to stanie się to właśnie teraz. Zwycięstwo gości oznaczać będzie awans, dlatego spodziewam się ambitnej postawy piłkarzy Błyskawicy. Stawiam na gości, ale remis mnie wcale w zaistniałych okolicznościach nie zaskoczy.

Wyrównany wydaje się przebieg meczu Błękitnych z Beskidem. Zresztą prawie cała stawka grupy mistrzowskiej prezentuje zbliżony poziom. Typuję remis.

Z LKS-em Kończyce Małe dużo zimą sparowaliśmy i bardzo mi się podobał ten zespół. Po kapitalnym starcie rundy sądziłem nawet, że powalczy o miejsce za plecami Piasta. Z rezerwami Beskidu gospodarze powinni sobie dać radę.

Zdecydowanym faworytem meczu z Orłem będzie Victoria, która po zmianie trenera złapała świeżość i przede wszystkim odniosła kilka zwycięstw z rzędu. Ostatnia przegrana była chyba wypadkiem przy pracy, więc teraz Victoria zgarnie komplet.


Grupa mistrzowska

Program 7. kolejki:

12.06.2021 r. (sobota)
Olza Pogwizdów – Strażak Dębowiec (g. 16:00)
Błyskawica Kończyce Wielkie – Piast Cieszyn (g. 17:00)

13.06.2021 r. (niedziela)
Błękitni Pierściec – Beskid Brenna (g. 11:00)
LKS Kończyce Małe – Beskid II Skoczów (g. 16:00)
Victoria Hażlach – Orzeł Zabłocie (g. 17:00)
 – Niewątpliwie ekipa z Nierodzimia będzie chciała się odgryźć za porażkę w Ochabach i zrobi wszystko, żeby u siebie wygrać. Zobaczymy, w jakim składzie goście z Rudnika przyjadą na mecz, ale nawet w optymalnym będzie im ciężko o korzystny rezultat.

W pierwszym spotkaniu Strażaka z Promykiem mieliśmy dużą niespodziankę, bo to outsider wygrał. Jak widać potrafi rywali zaskakiwać, gra też lepiej, niż na wstępie sezonu. Strażak jest mocniejszy, a dodatkowo postara się moim zdaniem wyjątkowo, aby zmyć plamę ze wspomnianego meczu.

Chciałbym pochwalić na początku drużynę z Ochab i złożyć gratulacje za pokonanie piłkarzy KS Nierodzim. Cały czas robi ten zespół postępy i jest to widoczne już od końcowej fazy rundy jesiennej. Może się okazać, że powalczy przy dobrej formie o podium w grupie spadkowej. To rywal, który zatrzymał nas w poprzednim spotkaniu konsekwentną grą w obronie i determinacją. Łatwo nam nie będzie, ale wierzę, że pójdziemy za ciosem, bo nasza postawa w tej rundzie jest satysfakcjonująca.


Grupa spadkowa

Program 6. kolejki:

13.06.2021 r. (niedziela)
KS Nierodzim – LKS Rudnik (g. 11:00)
Promyk Golasowice – Strażak Pielgrzymowice (g. 15:00)
Iskra Iskrzyczyn – LKS Ochaby '96 (g. 17:00)