Obie ekipy rywalizowały ze sobą przy okazji ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tamten mecz miał ogromną dramaturgię, bowiem stawką był awans do kolejnej fazy europejskich wojaży. "Rekordziści" przegrali ową konfrontację 3:4, mimo iż w końcówce starcia mieli sporo okazji do wyrównania... Piątkowy mecz również przyniósł sporo emocji.

Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie, jednak ich radość nie trwała długo, gdyż 60 sekund później do remisu doprowadził celnym strzałem Paweł Budniak. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa test-meczu. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli bielszczanie, a na listę strzelców ponownie wpisał popularny "Magic". Bardzo ciekawe były jednak ostatnie minuty meczu, gdy Zoltan Droth w 40. minucie zdobył bramkę na 3:2 dla swojej ekipy. Decydujący "cios" wymierzyli jednak "rekordziści", a konkretniej Brazylijczyk - Matheus. Rewanż odbędzie się już dziś, o godzinie 14:00.