Po pewnych zwycięstwach półfinałowych do prestiżowego finału awansowali siatkarze drużyn Halny i Stige. Rywalizacja rozpoczęła się o tyle zaskakująco, że ci pierwsi wyraźnie przegrali 17:25. Niemal równie wysoko zrewanżowali się konkurentom w secie drugim, zakończonym wygraną Halnego 25:19. Po partiach jednostronnych doszło do tie-breaka, a w nim walki zaciętej już nie brakowało. Ostatecznie to Halny mógł radować się z końcowego triumfu, a wynik 18:16 najlepiej świadczy o poziomie dramaturgii finału całego cyklu. Najlepszy zespół odebrał okazały puchar oraz najcenniejszą z przygotowanych gratyfikacji finansowych z turniejowej puli.

Wcześniej stało się jasne, że na podium załapie się także BBTS, który ograł w konfrontacji o 3. miejsce Buczkowice 2:0. Lokata 5. przypadła w udziale gospodarzom z Wilkowic, którzy pokonali 2:0 Renton, zaś 7. miejsce zajął Enersys, lepszy w swojej ostatniej potyczce od zawodników Volley także bez straty seta (ZDJĘCIA PONIŻEJ).

Siatkarski Puchar Podbeskidzia SferaNet rozgrywany w Wilkowicach w hali głównego organizatora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji dobiegł tym samym końca. Wszystkie trzy majowe turnieje potwierdziły, że projekt w innowacyjnej formule sprawdził się i co ważne umożliwił uczestnikom ciekawe przedłużenie siatkarskiego sezonu w amatorskim wydaniu.