Do samego końca rozgrywek skoczowskiej A-klasy trwała kapitalna walka o tytuł pomiędzy zespołami z Kończyc Małych i Pogórza. Górą z niej wyszli ci pierwsi, ale już po awans do „okręgówki” sięgnęli podopieczni Łukasza Hanzela. – Cel awansu osiągnęliśmy, aczkolwiek szkoda, że nie uczyniliśmy tego z perspektywy najlepszego miejsca w tabeli. To jednak dobra okazja, aby pogratulować tytułu naszemu głównemu konkurentowi, któremu należy się szacunek. Szkoda, że w Kończycach Małych nie skorzystano ostatecznie z prawa awansu. Toczyliśmy fajną rywalizację, a zdecydował raptem gol z naszych bezpośrednich meczów – zauważa grający trener wicemistrza A-klasy.

W Pogórzu przyznają, że z grą w wyższej lidze nie będą wiązały się bardziej znaczące kadrowe wzmocnienia tego lata. – Chcieliśmy do „okręgówki” wrócić. Tym bardziej, że bolał nas spadek, którego doświadczyliśmy, gdy okazało się, że dodatkowo ligę niżej zdegradowana została Błyskawica Drogomyśl. Znaczących zmian nie przewidujemy. Opieramy się na tych zawodnikach, których mamy w kadrze, choć może jakieś 2-3 nowe twarze się pojawią – klaruje Hanzel, który w nadchodzących rozgrywkach nie będzie mógł skorzystać najpewniej z duetu swoich obrońców. Zamiar zakończenia przygody z piłką zgłosił Dawid Jaworski, niepewna w tej materii jest przyszłość Piotra Basińskiego. Drużynie niezmiennie pomagać ma za to na miarę czasowych możliwości eks-reprezentant Polski Piotr Ćwielong, który walnie przyczynił się do uzyskania awansu.

Tuż po sezonie poprzednim pojawiła się informacja, że w Pogórzu zmieni się szkoleniowiec. Jakkolwiek w każdej plotce często jakieś ziarenko prawdy się pojawia, tak temat zweryfikowaliśmy u źródła. – Moja rezygnacja? Główny zainteresowany o niczym nie wie. Po to zrezygnowałem jakiś czas temu z dalszych występów w Goczałkowicach, aby skupić się maksymalnie na tym, co dzieje się w Pogórzu, uwzględniając w tym również opcję „trenerki” – wyjaśnia szkoleniowiec beniaminka „okręgówki”.

Skonkretyzowany już plan letnich sparingów piłkarzy LKS Pogórze obejmuje tymczasem 3 konfrontacje: awizowaną już na 12 lipca z Rotuzem Bronów, następnie zaś z „dwójką” LKS Goczałkowice oraz zespołem ze Studzionki.

Harmonogram sparingów LKS Pogórze:
12 lipca – Rotuz Bronów
19 lipca – LKS II Goczałkowice
27/28 lipca – LKS Studzionka