Dwaj młodzi tenisiści z naszego regionu wystartowali w turnieju „Prince Summer Baby Tour – Masters”. W czeskim Frydku Mistku spisali się bardzo przyzwoicie.

tenis ziemny Czechy BTT Wielki Szlem

W turnieju kategorii do lat 9 w Czechach rywalizowało 16 najlepszych zawodników całego cyklu z okręgu Śląska Morawskiego. Do zmagań zakwalifikowało się dwóch beskidzkich zawodników: Mateusz Okrzesik z Żywca i Igor Kubalka, podopieczny BTT Wielki Szlem Bielsko-Biała. Obaj pewnie awansowali do dalszych rozgrywek, wychodząc z grup odpowiednio z pierwszego i drugiego miejsca. W 1/8 finału Kubalka pokonał Jana Bako 4:0, w 1/4 finału – po bardzo zaciętym i dramatycznym spotkaniu, w którym nasz tenisista prowadził już 3:1 – przegrał niestety 3:4 z Martinem Gurasem. Na tym etapie rozgrywek Okrzesik pokonał Vaclava Formanka 4:1, by w półfinale nie sprostać Simonovi Myslivecovi (porażka 0:4). W meczu o 3. miejsce zawodnik z Żywca przegrał z Markiem Ichniovskim 1:4 i sklasyfikowany został tuż za podium. Natomiast Kubalka walczył o miejsca 5-8, zdobywając 6. lokatę. Turniej wygrał Myslivec, który pokonał w decydującym boju Gurasa 4:1.

Sześciu najlepszych tenisistów całego cyklu, a startowało w nim łącznie aż 54 zawodników, otrzymało puchary i nagrody rzeczowe. – Cieszymy się z postawy naszych zawodników, którzy rywalizują z rówieśnikami kraju, który jest światową potęgą w tej dyscyplinie sportu. Rywalizacja na takim poziomie pozwala patrzeć z optymizmem na dalszy rozwój tenisowy – podkreśla Przemysław Głowacki, trener w klubie BTT Wielki Szlem.