Żadnego z dotychczasowych meczów wiosennych piłkarze z Ustronia nie rozstrzygnęli na swoją korzyść. W ostatnią sobotę kwietnia też nie było na to żadnych widoków.

dankowice pasjonat - kuźnia ustroń Faza wstępna była dla ustronian obiecująca, bo stworzyli sobie w niej kilka niezłych szans. W sytuacjach sam na sam z Adrianem Śmiłowskim mylili się jednak Arkadiusz Trybulec (strzał obok celu) i Marek Szymala (interwencja golkipera). A skoro tak znakomitych okazji nie zamienia się na gole, trudno myśleć o korzystnym wyniku. Tym bardziej przy pomyłkach w defensywie. W 38. minucie Marcin Wróbel znalazł się niepilnowany na 5. metrze i tylko dostawił właściwie nogę po dograniu Wojciecha Sadloka z prawej flanki. Asystent raz jeszcze błysnął w 45. minucie, gdy skierował piłkę po ładnym wejściu w kierunku bramki Kuźni ponad Pawłem Sztefkiem. – Znowu zostaliśmy skarceni za zmarnowane szanse – mówi niepocieszony szkoleniowiec gospodarzy Mateusz Żebrowski.

Scenariusz, którego świadkami byli kibice w Ustroniu po przerwie wydarzenia z premierowej odsłony do złudzenia przypominał. Na niezłe akcje nabierającej rozpędu Kuźni, wierzącej jeszcze w korzystny wynik, Pasjonat odpowiedział... golami. W 55. minucie Błażej Cięciel idealnie sfinalizował kontrę gości. Wzorcowo przyjezdni rozegrali kolejną tego rodzaju ripostę w 61. minucie, a w roli egzekutora ponownie wystąpił Sadlok. Nie było już wówczas mowy o nawiązaniu walki przez rozbitych gospodarzy.

Kryzys Kuźni pogłębia się, bo po serii remisów podopieczni trenera Żebrowskiego przegrali po raz drugi z rzędu, ponownie nie strzelając choćby jednej bramki. – Próbujemy cały czas przełamać niemoc. Nie strzelamy goli i to nas paraliżuje w tym momencie – obrazuje szkoleniowiec przegranego zespołu w konfrontacji czołowych sił bielskiej „okręgówki”.

Kuźnia Ustroń – Pasjonat Dankowice 0:4 (0:2) 0:1 Mar.Wróbel (38') 0:2 Sadlok (45') 0:3 Cięciel (55') 0:4 Sadlok (61')

Kuźnia: Sztefek – T.Czyż, Pala, Kocot, D.Madzia, Krysta (65' Węglarz), Cieślar, Szymala (60' Juroszek), Trybulec, Gibiec (46' Zaczek), R.Madzia (65' Brak) Trener: Żebrowski

Pasjonat: Śmiłowski – Mic.Wróbel, Maciejewski, Korczyk, Małysz, Herman, Mar.Wróbel, Sadlok (80' Ogiegło), Paw (75' Tomala), Patroń, Cięciel (70' Szary) Trener: Bieroński