To bardzo istotna informacja z perspektywy funkcjonowania ekstraligowego Mitechu Żywiec. Niewykluczone, że w najbliższych latach klub zlokalizowany będzie w zupełnie nowej siedzibie.

boisko_mitech_wieprz1W poprzednich latach piłkarki z Żywca rozgrywały swoje mecze w roli gospodarza na obiektach Czarnych-Górala, trenując natomiast na innych boiskach na terenie Żywca. W bieżących rozgrywkach drużyna korzysta z boiska w Radziechowach. To efekt porozumienia z władzami tamtejszego klubu i gminy. W przyszłości klub ma przenieść się do Wieprza, gdzie wedle wstępnych projektów powstanie zmodernizowany obiekt sportowy, składający się z dwóch pełnowymiarowych boisk – jednego trawiastego i jednego ze sztuczną nawierzchnią, a także mniejszego do celów treningowych. Ponadto, na terenie w Wieprzu znajdą się klubowe pomieszczenia oraz miejsca noclegowe. Teren ma zostać wydzierżawiony klubowi z Żywca na kilkanaście lat. – Jesteśmy po wstępnych ustaleniach z władzami gminy Radziechowy. Powstał także już projekt zagospodarowania terenu z uwzględnieniem boisk piłkarskich i klubowych pomieszczeń – komentuje ciekawy wątek Jan Szupina, prezes żywieckiego Mitechu.

Stosowną uchwałę w tej sprawie ma podjąć niebawem Rada Gminy. Realizację inwestycji, po uzyskaniu środków finansowych na jej przeprowadzenie, zaplanowano na okres 24 miesięcy.