Losy bielskiego Rekordu w turnieju Main Round UEFA Futsal Cup rozstrzygną się w ostatnim dniu zawodów, w najbliższą niedzielę. Drugi mecz dla mistrzów Polski tylko z początku miał scenariusz pozytywny.

Marek Rekord futsal

Mistrz Polski do rywalizacji z gospodarzami turnieju, zespołem FK Nitras, przystąpił osłabiony brakiem dwóch zawodników. Andrzej Szłapa oraz Jan Janovsky podczas wczorajszego meczu z Iberią Star Tbilisi obejrzeli żółte kartki, które z dzisiejszej potyczki wykluczyły ich.

Początek spotkania nie należał do „rekordzistów”, ale to oni objęli prowadzenie. Szybko wprowadzoną w strefę obrony rywala futbolówkę Artur Popławski zagrał do Rafała Franza, który atak sfinalizował. Podrażnieni niekorzystnym obrotem wydarzeń gospodarze dążyli do odrobienia straty, napotkali na opór ze strony Bartłomieja Nawrata. Bramkarz zespołu z Cygańskiego Lasu długo wychodził obronną ręką z opresji. W 15. minucie nie miał nic do powiedzenia, Igors Avanevovsa sprytnym lobem doprowadził do wyrównania. Napór drużyny z Rygi trwał, ale wynik przed przerwą nie zmienił się.

Po zmianie stron okazje na objęcie prowadzenia mieli „biało-zieloni”. Popławski uderzył czytelnie, Piotr Szymura pośpieszył się z oddanime strzału. Po drugiej stronie boiska błysną ponownie Avanevovsa, wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, którego do końca meczu nie oddali. W końcówce czerwoną kartkę obejrzał Radek Polasek. FK Nitras grając w przewadze przypieczętowało zwycięstwo.

Podopieczni Adama Krygera pomimo porażki zachowali szanse na awans. W niedzielę z Grand Pro Varna muszą przynajmniej zremisować – mają lepszy bilans bramkowy od mistrza Bułgarii. Do składu powrócą Szłapa i Janovsky – to dobra wiadomość. Jest także i zła – Polasek i Kamil Kmiecik nie zagrają z powodu kartek, które obejrzeli dzisiaj.

Nikars Ryga – Rekord Bielsko-Biała 3:1 (1:1) 0:1 Franz (7') 1:1 Avanesovs (15') 2:1 Avanesovs (24') 3:1 Sens (35')

Rekord: Nawrat – Mentel, Polasek, Franz, Popławski, Szymura, Łysoń, Biel, Marek, Kmiecik Trener: Kryger