Takiego wyniku sami się nie spodziewali 

 

- Czeka nas bardzo ciekawe i trudne wyzwanie. Magura Bystra jest na fali, ale chcemy podjąć rękawice, wykorzystać atut własnego boiska i wygrać. Kilku ważnych zawodników zabraknie nam jednak w tym meczu, co utrudnia jeszcze bardziej zadanie - zapowiadał wyczekiwaną rywalizację z Magurą Krzysztof Karpeta, trener Muńcuła. 

 

Zespół z Ujsół w sobotę urządził sobie strzelecki koncert. Spadkowicz z Ligi Okręgowej Skoczowsko-Żywieckiej zaaplikował rywalowi z Bystrej aż 6 goli, nie tracąc przy tym żadnego. Już w pierwszej połowie Kacper Najzer dwukrotnie skierował piłkę do siatki, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 2:0. Po zmianie stron napastnik gospodarzy skompletował hattricka. Podobnie jak Karpeta - grający trener Muńcuła także golkipera rywali trzykrotnie zmusił do kapitulacji. 

 

Beskid skutecznie odpowiedział 


Wygrana ekipy z Ujsół sprawiła, że to ona na chwilę wskoczyła na pozycję wicelidera. Chwilę później swój mecz rozgrywał jednak Beskid Gilowice, który w Ciścu zmierzył się z Maksymilianem. Piłkarze prowadzeni przez Marcina Kasperka stanęli na wysokości zadania, choć po pierwszych 45 minutach wydawało się to bardzo trudne (Maksymilian prowadził 1:0). Po zmianie stron przyjezdni odwrócili jednak losy spotkania - i to w samej końcówce. W 90. minucie na 3:2 trafił Szymon Barcik, zaś w doliczonym czasie gry zwycięstwo gości przypieczętował Adrian Tomaszek. - Był to trudny mecz, który kosztował nas sporo sił. Najważniejsze jednak, że udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - można było usłyszeć pod szatnią Beskidu.

 

 

Na dwie kolejki przed końcem sezonu mistrzem A-klasy jest drużyna ze Ślemienia. Smrek w 26 meczach zdobył 65 punktów i ma obecnie 9 "oczek" przewagi nad Beskidem Gilowice. Podium uzupełnia Muńcuł Ujsoły. To właśnie między tymi dwiema drużynami rozstrzygnie się kwestia 2. miejsca w tabeli, które uprawnia do walki w barażach o awans do Ligi Okręgowej Skoczowsko-Żywieckiej. 

 

Wyniki 28. kolejki: 

 

Muńcuł Ujsoły - Magura Bystra 6:0
Maksymilian Cisiec - Beskid Gilowice 2:4
GKS II Radziechowy-Wieprz - LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze 3:1
Orzeł II Łękawica - Koszarawa II Żywiec 4:1
Skrzyczne Lipowa - LKS Juszczyna 4:0
Koszarawa Babia Góra - Smrek Ślemień 1:8 
LKS Sopotnia - Magórka Czernichów 1:1

 

WYNIKI / TABELA