Już raz w tym sezonie siatkarki BKS Profi Credit w Muszynie wygrać potrafiły, pokonały także podopieczne Bogdana Serwińskiego na własnym parkiecie. Dziś po zwycięstwo sięgnęły w jeszcze bardziej przekonującym stylu, wskazującym na posiadanie patentu na odwiecznego rywala w dobiegających końca rozgrywkach.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 20:20, ostatnie akcje w komplecie należały do bielszczanek. W kolejnej partii zbudowały przewagę znacznie szybciej, odskakując na 15:8. Nic nie wskazywało na kłopoty bielskiej drużyny, gdy prowadziła ona 24:19. Dopiero jednak za siódmym podejściem i grając na przewagi przyjezdne seta domknęły. Wydarzenia bez większych trudności kontrolowały także po 10-minutowej przerwie. Ta tyleż bielszczanek nie wybiła z rytmu, co nie spowodowała specjalnej mobilizacji po stronie Polskiego Cukru Muszynianki

Powtórnie w tym sezonie statuetka MVP trafiła w ręce środkowej Dominiki Sobolskiej, zdobywczyni 13 punktów. Tyle samo "oczek" zdobyła Gina Mancuso, najlepiej punktowała Olivia Różański (15 pkt.). W najbliższy czwartek BKS Profi Credit będzie mógł na własnym parkiecie przypieczętować 7. miejsce w lidze.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 25:27, 21:25)