W sobotę 8 czerwca w Chrzanowie odbyły się międzynarodowe zawody - XI Europa Karate Ronin Cup 2013. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z Litwy, Czechy, Słowacji, Węgier, Rumunii, Ukrainy i oczywiście Polski. Łącznie do rywalizacji o medale stanęło blisko 150 młodych adeptów karate. KIME Polak i Maciejewski

Startujących w zawodach Michał Polak z Bielskiego Klubu Karate KIME w konkurencji kata 8-10 latków okazał się, w 15-osobowej stawce, bezkonkurencyjny. W pojedynkach decydujących o złocie Polak pokonał trzech zawodników ze Słowacji. Reprezentant BKK KIME w Chrzanowie stanął także na niższym stopniu podium. W kategorii kumite wywalczył bowiem drugie miejsce. O prym w tej konkurencji rywalizowało 10 sportowców. - Start Michała z oczywistych względów należy uznać za udany. Pokazał na co go stać - ocenia krótko Maciej Maciejewski, trener jednego z bohaterów XI Europa Karate Ronin Cup 2013.